Tirana fiton derbin e Shqipërisë, Vllaznia në rënie të lirë! Bylis fundos Skënderbeun

27 Shkurt, 17:57

Tirana ka fituar me përmbysje 1-2 derbin e Shqipërisë kundër Vllaznisë, i vlefshëm për javën e 21 të Superligës. Një humbje që djeg shumë për shkodranët, të cilët po kompromentojnë tej mase vendin e parë.

Sa për kronikë kuqeblutë realizuan të parët me Dilaver, ndërsa Batha dhe Kale i dhanë fitoren Tiranës, që po kalonte një moment tejet të vështirë në kampionat.

Sakaq Bylis ka fituar përballjen e mbijetesës me Skënderbeun, falë golit të realizuar me penallti në minutën e 56 nga Beji. Ndeshja tjetër e orës 13 mes Kastriotit dhe Apolonisë e zhvilluar në Kamzë është mbyllur 0-0.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha