U akuzua se po pinte kokainë, kryebashkiaku i Bulqizës dëshmon në SPAK: E ka në dorë drejtësia! Avokati: S'ka arsye të japë dorëheqjen

23 Janar, 19:32 | Përditesimi i fundit: 2020-01-23 21:35:50

TIRANE- Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla ka dëshmuar në Strukturën e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) pas akuzave të Partisë Demokratike se shfaqet në një video duke pirë kokainë. Jashtë dyerve të SPAK, ku qëndroi për rreth një orë Alla refuzoi të jepte një deklaratë duke shprehur se tashmë kjo çështje i takon drejtësisë, "E ka në dorë drejtësia". Më herët në një reagim publik Alla paralajmëroi se do të padisë për shpifje ish-deputetin Ervin Salianjindërsa akuzoi Partinë Demokratike se bashkë me një televizion lokal kanë montuar videon. Ai tha se ekzistenca e "video-montazhit më është bërë me dije prej rreth një viti, por gjithmonë kam besuar dhe besoj se duhet të jetë drejtësia ajo që ta hetojë dhe ta zbardhë" duke e mohuar.

Kategori të tjera