U anulua në 2019 pasi lekët shkuan në Paktin për Universitetin, riaktivizohet koncesioni për projektimin dhe ndërtimin e aksit Thumanë - Kashar

26 Maj, 13:52 | Përditesimi i fundit: 2022-05-26 18:22:50

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka bërë me dije se është miratuar koncesioni për projektimin, ndërtimin, investimin dhe operimin e aksit Thumanë-Kashar.

“MIE sot ka paraqitur 5 VKM, njëra prej të cilave ka të bëjë me shpronësimi, dy për hekurudhën Tiranë-Rinas-Durrës. Do të ndalem tek dy prej VKM.

 

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha