Ulen shifrat e të prekurve, rritet numri i viktimave, rekord të shëruarit në 24 orët e fundit në Itali

30 Mars, 19:25

Në 24 orët e fundit në Itali është rritur numri i viktimave krahasuar me ditën e djeshme, ndërsa është ulur numri i të infektuarve. Një lajm i mirë përsa i përket shifrave të të shëruarve, në 24 orët e fundit janë shëruar 1590 persona, shifër rekord deri tani brenda 24 orëve. Konkretisht në 24 orët e fundit në vendin fqinj janë shënuar 812 viktima (dje ishin 756 dhe në total 11591 kanë ndërruar jetë), 1648 të infektuar janë regjistruar sot (dje 3851 dhe në total janë mbi 100 mijë), 1590 persona janë shëruar sot (dje 646- në total 14620).

  •  

Kategori të tjera