VAR vendos 'paqe' në derbin e Liverpool, Everton-i i Ancelotti-t ndalet për herë të parë në kampionat

17 Tetor, 19:20

Derbi i Liverpool mes kampionëve të Premier League dhe Everton ka përfunduar në ‘paqe’ me rezultatin 2-2 pavarësisht se 90 minutash ishin tepër dramatike. Ekipi i Kloop që vinte pas një humbje poshtëruese 7-2 nga Aston Villa  shënoi i pari në Gudisoon Park, me Sane-n.

Nuk kaloi shume dhe Keane barazoi me kokë për të besuarit e Anchelotti-t, që para kësaj ndeshje kishin marrë pikët e plota në 4 sfidat e para në kampionat. Në fraksionin e dytë të lojës një perlë e Salah I dha sërish avantazhin Liverpool, por i përhershmi Clevert-Leëin kaloi gjithçka në baraspeshë.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera