Vdekja e Floyd-Vazhdojnë protestat në SHBA! Nju Jork-u shndërrohet në fushë beteje...Marshime kundër racizmit në Europë

3 Qershor, 13:56

Në Shtetet e Bashkuara kanë vazhduar protestat për vrasjen e një afrikano-amerikani në Mineapolis, teksa shumë shtete kanë vendosur masën e shtetrrethimit për të parandaluar trazirat, dhunën dhe plaçkitjet

Kategori të tjera