Vendimi i qeverisë/ Ulet mesatarja për degët e mësuesisë! Nga 7.5 shkon në 6.5, por studentët nuk mund të vijojnë masterin për mësues

26 Maj, 13:35 | Përditesimi i fundit: 2022-05-26 15:29:47

Ministrja e Arsimit Evis Kushi bëri me dije se qeveria ka miratuar një vendim për t’i dhënë mundësi të rinjve dhe të rejave që të vijojnë shkollën për degët e mësuesisë. Ata mund të hyjnë në fakultet me mesataren 6.5 për shkak se nuk ka studentë që regjistrohen për këto programe, por për të vijuar masterin për mësuesi duhet sërish në 6.5.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha