Vjosa Osmani deputetja më e votuar në zgjedhjet e 14 Shkurtit

4 Mars, 20:40 | Përditesimi i fundit: 2021-03-04 20:46:16

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka arritur që të jetë personi më i votuar në Kosovë në zgjedhjet e 14 Shkurtit duke siguruar 300 mijë e 788 vota.  Në listën e 58 deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje gjashtë kandidatë nga Lista e Vjosa Osmanit kanë fituar mandatin në legjislaturën e tetë. Përveç Osmanit janë zgjedhur edhe Donika Gërvalla 71 mijë e 720 vota, Haxhi Avdyli 26 mijë e 630 vota, Faton Peci 25 mijë e 307 vota, Doarsa Kica 10 mijë e 604 vota dhe Jeta Statovci 9 mijë e 410 vota

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha