Vllaznia skuadra më aktive në merkato, tjetër 'bomber' tre ditë para rifillimit të kampionatit

18 Janar, 14:10

Merkato deri më tani në kategorinë Superiore ka qenë e varfër, por padyshim që klubi më aktiv ka rezultuar Vllaznia, e cila ka bërë tre afrime dhe dy largime. Shkodranët të cilët fazën përgatitore të dimrit e kryen në Ohër shpresojnë që me lëvizjet në skuadër të arrijnë objektivin që është përfaqësimi në Kupat e Europës.

Konkretisht me kërkesë të stafit fillimisht skuadrës i është bashkuar mbrojtësi Mevlan Adili, i cili vjen nga Maqedonia e Veriut ku ka luajtur me skuadra si Struga dhe Shkëndija e Tetovës. Më pas me skuadrën është bashkuar sulmuesi maqedonas Simeon Hristov, ndërsa sot shkodranët kanë zyrtarizuar edhe afrimin e një tjetër bomber si Eugen Sidorenco, i cili është pjesë e kombëtares moldave.

Kategori të tjera