Vlorë, arrestohen dy autorët e grabitjes së kambistit, sekuestrohen 8 mijë eurot që i morën

21 Shtator 2018, 15:51 | Përditesimi i fundit: 2018-09-21 17:24:45

Seksioni i Krimeve pranë Komisariatit të DVP Vlorë, në kuadër të këtij operacioni pas një pune hetimore intensive ka bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes së ndodhur më datë 16.09.2018, ku rreth orës 20:30, në lagjen "Bashkimi" Vlorë, dy persona i kanë dalë para në rrugë shtetasit A.L, 34 vjeç, i cili transportonte lekë nga një pikë e këmbimit valutor në pikën tjetër dhe i kanë vjedhur me forcë dhe dhunë çantën e krahut ku kishte brenda saj një shumë të konsiderueshme vlerash monetare.

Si rezultat i vlerësimit maksimal, angazhimit profesional dhe hetimeve intensive u bë e mundur zbardhja e ngjarjes së ndodhur duke vënë para përgjegjësisë penale autorët e dyshuar:

- M.Gj, 17 vjeç, banues në Vlorë;

- N.A, 16 vjeç, banues në Vlorë.

Arrestimi i tyre u bë në lagjen "24 Maji", të cilët tentuar t'u largoheshin shërbimeve të policisë por u kapen menjëherë në rrugën kryesore të kësaj lagjeje.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesat e tyre janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale shumica e parave të vjedhura në total 8.150 Euro, çanta në të cilën ndodheshin lekët në momentin e vjedhjes si dhe xhiboksi i veshur në momentin e vjedhjes me dhunë nga njëri prej autorëve.

Materialet do t'i referohen Prokurorisë në ngarkim të tyre për veprat penale "Vjedhje me dhunë, kryer në bashkëpunim".

Kategori të tjera

Shiko të gjitha