• Reciprociteti me Serbinë, Kosova ndalon nga sot hyrjen e automjeteve me targa serbe në vend

  Duke nisur nga dita e sotme të gjitha makinat me targa serbe që hynë në Kosovë do të detyrohen të të pajisen me targa të përkohshme të Republikës së Kosovës. Vendim I cili u morr pasi pala serbe nuk njeh targat e Kosovës.Vendimi për këtë është nënshkruar sot, nga ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla. 

  Ndërkaq tashmë kanë nisur të hyjnë veturat e para nga Serbia në Kosovës, të cilave nëpër pikat kufitare po iu vendosen tabelat e përkohshme. Në bazë të vendimit të Qeverisë së Kosovës, obligohet që të gjitha automjetet që mbajnë targa të Serbisë dhe hyjnë në Kosovë të pajisen me targa të përkohshme, që sipas këtij vendimi pajisja me këto targa bëhet në të gjitha pikat kufitare të Kosovës.

 • Reciprociteti i targave, dhjetëra qytetarë serb bllokojnë kalimin në Jarinje me kamionë

  Forca të shumat të policisë së Kosovë dhe KFOR-it janë vendosur në disa akse rrugore që të çojnë në pikën kufitare me Serbinë në veri të vendit, në Jarinjë.

  Përforcimet në terren erdhën pas vendimit që mori sot qeveria e Kosovës, për të zbatuar reciprocitetin për targat për të gjitha makinat që hyjnë nga Serbia. Kundër kësaj nisme disa qytetarë të Serbisë, kanë bllokuar rrugën me kamionë.

  Masa e njëjtë pritet të zbatohet edhe në pikat e tjera kufitare..

  Ministri i MPB-së Xhelal Svecla përmes një postimi ka njoftuar sot se nga 15 shtatori s’ka në qarkullim asnjë veturë me targat “KS”, duke thënë se targat e vetme ligjore janë ato me mbishkrimin “RKS”
   

 • ‘Ftohja e raportit Shqipëri-Kosovë po ndodh për vite me radhë’, Vjosa Osmani flet për DW: ‘Ballkani i Hapur’ cenon interesat e vendit tonë

  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka folur për situatën e koornavirusit, por në veçanti për atë politike. Në një intervistë për Deutsche Welle, Osmani ka folur për marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, duke thënë se ato janë ftohur prej vitesh. Presidentja thotë se qeveria e Kosovës nuk ka bërë asgjë tjetër përveçse faktit që kanë mbrojtur interesat e qytetarëve të vendit të tyre.

 • U strehuan përkohësisht, 117 afganë në Kosovë largohen drejt Mbretërisë së Bashkuar

  KOSOVË- Ditën e sotme 117 afganë të cilët ishin strehuar përkohësisht në Kosovë, janë larguar në drejtim të Britanisë së Madhe. Operacioni i zhvendosjes së afganëve është kryer nga forcat britanike, nën komandën e NATO-s.

  Zëvendësambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jacob Webber ishte i pranishëm ditën e sotme në aeroportin e ‘Adem Jasharit’, ku falënderoi Kosovën për bujarinë e treguar lidhur me strehimin e afganëve.

 • Qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut mblidhen sot në Shkup

  Qeveria e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seancën e parë të përbashkët qeveritare në Shkup.

 • Kosova nis sot fushatën për zgjedhjet lokale të 17 tetorit

  Ditën e sotme në Kosovë, fillon zyrtarisht fushata e partive politike për zgjedhjet lokale të tetorit. Pavarësisht rrethanave të krijuara nga COVID 19, fushata zgjedhore prej një muaj u konsiderua si çështje e përcaktuar me ligj dhe se nuk mund të ndryshohet.

 • Gjykata Speciale nis gjykimin për ish-komandantin e UÇK-së! Prokuroria: Viktimat e Salih Mustafës ishin shqiptarë

  Prokuroria e Specializuar në Hagë ka hapur sot gjykimin ndaj Salih Mustafës, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i akuzuar për krime lufte.

 • ‘Ta heq kokën’/ Edukatorja italiane dhunon fëmijët e kopshtit! Ja pamjet duke i keqtrajtuar

  Një edukatore në Monza të Italisë ka dhunuar fizikisht fëmijët ndërsa i ka kërcënuar ata me shprehje të tipit ‘Do të heq kokën’, ‘Do të pres duart’. Siç shihet edhe pamjet, edukatorja shfaqet duke dhunuar fëmijët, ndërsa është bërë me dije se ata janë përkatësisht të moshës nga 3 deri në 5 vjeç.

 • Greqia fillon testimin e detyrueshëm për punëtorët e pavaksinuar

  Në përpjekje për të rritur numrin e të vaksinuarve kundër COVID-19, Greqia prezantoi ditën e sotme iniciativën për testim të detyrueshëm javor për të gjithë punëtorët e pavaksinuar

 • Merkel sot në Serbi nën masa të rrepta sigurie! 100 ushtarë, 400 policë e anëtarë të AntiTerrorit në gadishmëri! Në 14 shtator në Tiranë, takim me Ramën

  SERBI- Turneu i lamtumirës i kancelares gjermane Angela Merkel në Ballkan do të mbyllet me një vizitë lamtumire në Ballkanin Perëndimor. Ditën e sotme, kancelarja pritet të mbërrijë në orën 16:00 në Beograd ku do të qëndrojë një ditë për të mbërritur më pas në Tiranën zyrtare, në një takim me kryeministrin Edi Rama. Siç shkruajnë mediat vendase në Serbi, Merkel po pritet nën masa të rrepta sigurie.

  Anëtarët e Ministrisë së Brendshme të Serbisë do të vendosen në të gjithë rrugën përgjatë së cilës do të lëvizë Angela Merkel e ndërda pritet që të marrin pjesë 100 pjesëtarë të Xhandarmërisë, 400 policë,10 pjesëtarë të Njësisë Speciale Antiterroriste, si edhe disa ekipe zjarrfikësish dhe ato mjekësore do të jenë në gatishmëri gjatë gjithë kohës. Përgatitjet e tjera për ardhjen e Angela Merkel janë drejt përfundimit. Flamujt u vendosën para Pallatit të Serbisë, si dhe në Kullën Genex në Beograd, ku do të kalojë delegacioni.

 • Mijëra qytetarë maqedonas marshojnë në përkujtim të viktimave të zjarrit në Tetovë! Arrijnë sot ekipi i ekspertëve gjermanë

  Mijëra qytetar të Tetovës kanë marshuar ditën e sotme në nderim të 14 viktimave të incidentit në spitalin modular të këtij qyteti.

  Më 8 shtator, 14 persona humbën jetën pasi në spitalin modular të Tetovës, ku po trajtoheshin personat e prekur nga COVID-19, shpërtheu një zjarr, i cili besohet se është shkaktuar nga shpërthimi i bombolave të gazit apo të oksigjenit. Nga incidenti kanë mbetur  12 persona të plagosur.

 • Pamje dramatike të zjarrit, nga kamerat e sigurisë

  Pamjet dramatike të zjarrit që shkrumboi spitalin modular të Tetovës janë përhapur sot në rrjetet sociale. Nga pamjet filmike të dala nga një kamerë sigurie shihet pjesa e përparme e spitalit modular, vërehen tre momentet më dramatike, ajo e shkëndijës së parë dhe nisjes së tymit në qoshen e spitalit modular, si duket, në afërsi të derës, dhe largimi i një personi me karrocë invalidësh.

 • Maqedonia e Veriut në zi për viktimat e zjarrit në Tetovë! Prokuroria nis hetimet në lidhje me ndërtimin e spitalit

  Prokuroria e Tetovës nis hetimet në lidhje me shkaqet e zjarrit në Spitalin COVID, ndërkohë që disa nga familjarët përgatiten të përcjellin për në banesën e fundit viktimat e zjarrit të para dy ditëve.

 • Tragjedia në Tetovë, RMV shpall 3 ditë zie kombëtare! Gazetari Fejzi Hajdari jep detaje

  Në lidhje skype për Report TV gazetari Fejzi Hajdari.

 • Flakët shkrumbuan spitalin, banorët e Tetovës: Janë djegur më shumë se 14 persona! Spitali nuk kishte pajisje antizjarr, faji i autoriteteve

  Banorët e Tetovës rrëfyen për Report Tv si si e kishin parë ngjarjen e rëndë ku u dogjën të paktën 14 bashkëqytetarë. Disa fajësojnë autoritete se struktura ishte pa pajisje anti-zjarr ndërsa të tjerë pretendojnë se ka më shumë se 14 viktima 

   
 • Përgjaket fushata në Kosovë, 2 politikanë të PDK vrasin njëri tjetrin! Gazetarja Sahiti jep detaje

  Në lidhje skype për Report TV gazetarja Entela Sahiti.

 • Zjarri në spitalin COVID në Tetovë, kryetarja e Komunës për Report Tv: Kemi alokuar fondin emergjent për t'u ardhur në ndihmë sado pak familjarëve të viktimave

  Teuta Arifi, Kryetare e Komunës së Tetovës refuzoi që të jepte një shkak mbi zjarrin në një spital në Tetovë, pa dalë në përfundim autoritetet hetimore, por tha se Komuna pritet t'u vijë në ndihmë familjarëve të viktimave ekonomikisht, edhe pse kjo absolutisht nuk ua lehtëson dhimbjen. Në intervistë për Report Tv, në emisionin 'Studio Live', Arifi tha se Komuna do të përdorë fondin emergjent, teksa tha se si pasojë e zjarrit ka pasur dhe 12 të plagosur, që janë dërguar në spital.

   
 • Tragjedia në Tetovë, përgjegjësi i spitalit COVID: 12 viktimat e identifikuara janë pacientë, 2 të tjerë dyshohet se janë të afërm

  Gëzim Nuredini përgjegjësi i spitalit COVID në Tetovë që u shkrumbua nga flakët bën me dije se 12 viktima janë identifikuar dhe janë pacientë kurse 2 të tjerët ende nuk janë indentifikuar por dyshohet se janë të afërm të të shtruarve.

   
 • Report Tv në spitalin COVID të shkrumbuar në Tetovë, zjarri ‘përpiu’ gjithçka për 20 minuta! Viktima më e re një 20 vjeçare e afërme e pacientëve! Mes 14 të vdekurve një mjek i shtruar

  Një spital i gjithi i shkrumbuar, ka mbetur nga tragjedia në Tetovë pas shpërthimit në spitalin modular që përdorej për pacientët me COVID që solli vdekjen e 14 personave dhe plagosjen e 12 të tjerë.

  Gazetarja e Report Tv Gladiola Hoxha ka shkuar në spitalin e shkrumbuar dhe nga atje raporton se pjesa më e madhe e viktimave janë pacientë të infektuar me COVID. Viktima më e re e kësaj tragjedie është një 20 vjeçare e cila nuk ishte e shtruar në spital por e afërme e një pacienti. Edhe një mjek i infektuar me COVID që ishte shtruar në spital është në mesin e viktimave.

 • Tragjedia në spitalin COVID në Tetove, Rama: Ngushëllime familjarëve të viktimave, një përqafim për mbarë popullin e Maqedonisë së Veriut

  Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e tij me ngushëllime për familjet dhe viktimat e tragjedisë së mbrëmjes së djeshme në spitalit COVID në Tetovë.

  Me në fjongo e cila simbolizon zinë, kryeministri i ka dërguar edhe një “përqafim vëllazëror” komunitetit tetovar dhe mbarë popullit të Maqedonisë së veriut për këtë ngjarje të rëndë.

  “Mirëmëngjesi dhe duke u bashkuar me të gjithë ju në ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave të tragjedisë së mbrëmshme në spitalin Covid të Tetovës, si edhe në përqafimin vëllazëror për krejt komunitetin tetovar dhe mbarë popullin e Maqedonisë së Veriut, ju uroj një ditë të qetë juve e gjithë familjeve tuaja”, shkruan Rama në rrjetin e tij social.

 • Dëshmitarët okularë, tragjedi si kjo nuk mbahet mend! Ngado mund të shikoje pikëllim e të dëgjoje britma njerëzish

  Një ngjarje e tillë nuk është parë tillë, kurrë në historinë e qytetit, është shprehur kështu një nga dëshmitarët okular të zjarrit të mbrëmshëm.

  “Mbrëmë kemi parë një tragjedi të cilën nuk e kemi parë që 40 vite në këtë lagje. Jetoj këtu afër t’ju them të drejtën jam pa gjumë, sikurse e dhe ju, me siguri gjithë natën keni bërë hulumtime. Kjo si ngjarje që kam parë unë, ka ndodhur diku ora 21:04 ose 21:05 minuta, në këtë moment dikush është lajmëruar, ka njoftuar organet kompetente, zjarrfikësit, policinë. Në ora 21:10 minuta kam qenë këtu afër diku, zjarrfikësit ishin në vendngjarje, aq sa kanë mundur ata ta bëjnë punën e vete… Kemi ndihmuar familjarët me ujë me diçka, u munduam që të ndihmojmë të shpëtojmë, por ata që kanë shpëtuar nga brenda kanë ndihmuar veten, kanë pas fuqi dhe kanë dalë, sepse e dimë që kanë qenë në terapi intensive”, u shpreh një dëshmitar okularë.

  Ndërkohë një tjetër dëshmitarë hedh dyshime se mos vallë zjarri ka qenë i qëllimshëm, duke pas parasysh se kohë më parë persona të panjohur tentuan ti dëmtojnë gypat e oksigjenit.

  “Jam jashtëzakonisht i shqetësuar, kjo nuk përshkruhet me fjalë, mendoj mos është e qëllimshme. Në rast se është e qëllimshme, nuk është e njerëzishme… Se njëherë gypat i prenë për aspiratorët, e tash kjo e dyta…”,  u shpreh një tjetër dëshmitarë.

   

  Dëshmitarët të tjerë shprehen se ka pasur britma të mëdha njerëzish, ndërkaq shtojnë se flakët kanë shpërthyer shumë shpejtë. Qytetarët thonë se në vendin e ngjarjes për rreth 10 minuta kanë qenë prezent edhe zjarrfikësit, por fatkeqësisht zjarri ka shkrumbuar godinën për shumë pak kohë.

  “Jam shumë i tronditur! Nuk e di deri ku do të shkojë, ky shtet si do të funksionojë kështu. Më vjen keq për njerëzit që jetojnë këtu. Unë jam mysafir jam këtu në pushim. Më vjen keq për njerëzit që jetojnë këtu. Kjo është skandal!”, thotë një mërgimtar nga Tetova.

   

  “Isha brenda në oborr. Dëgjuam disa britma njerëzish, çfarë ishte…Nuk i dhashë rëndësi, thash fëmijët janë. Kur pas 10 minutave dëgjova se është djegur spitali. Zjarr i madh. Britma të mëdha kanë qenë, tragjedi. Pas 10 minutave a kishte vetura të zjarrfikësve? Po po kishte”, thotë një qytetarë i Tetovës.

   

  “Me sy kur erdha unë vetëm flakën e pashë, tymin. Prej nga ura poshtë e pash tymin. Dmth shumë tym, shunë lartë, dmth edhe era vinte deri poshtë. 30 metra lartë zjarri. Katastrofë ka qenë, ulërime e madhe pikëllim e madhe”, tha një dëshmitar.

 • Përgjaket fushata e zgjedhjeve vendore në Kosovë flet zv prokurori i Pejës

  Në prag të zgjedhjeve lokale, që do mbahen më 17 tetor, dy politikanë të Partisë Demokratike në Kosovë kanë vrarë me armë zjarri njëri-tjetrin. Viktima kanë mbetur Astrit Ademaj, i cili ishte kandidat për kryetar në Pejë dhe Blerand Kadrijaj, ish-kandidati për kryetar i Deçanit. Ndërsa është plagosur edhe vëllai i Astrit Ademajt, Avni Ademaj.

 • Përgjaket fushata e zgjedhjeve vendore në Kosovë, dy politikanë të PDK-së vrasin me armë njëri-tjetrin! Sherri nisi në një lokal

  PEJË- Në prag të zgjedhjeve lokale që do të mbahen më 17 tetor, dy politikanë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë vrarë me armë zjarrin njëri-tjetrin. Përkatësisht viktima kanë mbetur, Astrit Ademaj, i cili ishte kandidat për kryetar në Pejë dhe Blerand Kadrijaj, ish-kandidati për kryetar i Deçanit në vitin 2017, po nga partia e PDK-së. Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal dhe fillimisht janë konfliktuar fizikisht, më pas ky konflikt ka agravuar deri në përdorimin e armëve të zjarrit, ku Ademaj dhe Kadrijaj kanë qëlluar me armë drejt njëri-tjetrit. Ndërsa i plagosur ka mbetur edhe vëllai i Astrit Ademajt, Avni Ademaj, i cili është arrestuar nga Policia. Policia ka sekuestruar dy armët e gjetura në vendngjarje. Sipas Zëdhënësit të Policisë, Driton Rugova, dy viktimat kanë mbërritur pa shenja jete në Spitalin e Pejës. “Rreth orës 20:20 minuta policia është informuar se në afërsi të shkollës Ekonomike në Pejë ka të shtëna me armë zjarri. Me të marrë informacionin policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është kuptuar se nga këto të shtëna tre persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë dhe gjithnjë sipas ekipit mjekësor, kanë konstatuar vdekjen e dy viktimave. Në vendin e ngjarjes janë njësitë relevante të policisë së Kosovës gjithashtu edhe Prokuroria e shtetit”, tha Rugova. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:20 në afërsi të shkollës Ekonomike “Ali Hadri” në Pejë. Ende nuk dihen rrethanat e plota të ngjarjes, por grupi hetimor ndodhet në terren dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

 • 14 viktima nga zjarri në spitalit COVID, Tetova shpall 3 ditë zie

  Pas tragjedisë që ndodhi mbrëmë në Covid-Qendrën në Tetovë, në një mbledhje të jashtëzakonshme të Këshillit të Komunës, u vendos që në Tetovë të shpallet tre ditë zie.

  Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi në një dalje për media, bëri të ditur se do të ndihmohen familjet për të tejkaluar këtë situatë. Teksa shprehu ngushëllimet, Arifi tha se shkaqet e kësaj tragjedie do të hetohen deri në fund.

  “Jam shumë e bindur që institucionet do të shikojnë të gjitha pistat dhe pasojat janë aq të mëdha dhe duhen gjetur shkaqet e kësaj tragjedie. Ju shpreh ngushëllime familjarëve që kanë humbur familjarët e tyre”, tha Arifi.

 • Tragjedia në Tetovë, shkrumbohet nga flakët spitali COVID, 14 viktima, mes tyre mjekë e pacientë!

  14 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur mbrëmjen e djeshme në Tetovë të Maqedonisë së Veriut, pas përfshirjes nga flakët të spitalit COVID.  Në lidhje me ngjarjen e rëndë, Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka caktuar sot në orën 10:00 një mbledhje të jashtëzakonshme. Ndërkohë, sipas mediave vendase, rezulton se në spitalin modular në Tetovë, në mesin e muajit prill është raportuar se janë konfirmuar gabime gjatë ndërtimit, që kishin të bënin kryesisht me dyshemenë dhe gabime të tjera infrastrukturore.

 • Dyshohet për 9 të vdekur, video e spitalit COVID në Tetovës i rrethuar nga flakët

  Këto janë pamjet e spitalit COVID në Tetovë i përfshirë në flakë, ku dyshohet se kanë humbur jetën 9 persona. Si pasojë e një shpërthimi kanë humbur jetë pacientë që po kuroheshin për COVID dhe stafi mjekësor. Tanimë zjarri është shuar por këto pamje janë kapur në momentet e para të shpërthimit.

  •  
 • Rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë, mjeku Tola: 95% e të shtruarve në spital të pavaksinuar! Virusi 10-fish më agresiv tek gratë shtatzëna

  Kosova është në kulmin e valës së katërt të pandemisë. Kështu ka deklaruar në 'Report Tv', infektologu Ilir Tolaj, i cili theksoi se 95% e të shtruarve në spital nuk e kanë marrë vaksinën anti-COVID, ose kanë marrë vetëm një dozë të saj. Ndërsa, Tolaj theksoi se virusi shfaqet 10-fish më agresiv tek gratë shtazëna.

 • Trazirat në Malin e Zi pas shugurimit të mitropolitit serb flet Faik Nika

  Në lidhje skype për Report TV Kreu i Këshillit të shqiptarëve në Mal të zi, Faik Nika.

 • Asnjë progres në dialogun Kosovë-Serbi në Bruksel! Bislimi: Në shtator nuk do të ketë takim Kurti-Vuçiç

  Pas takimeve të ditës së djeshme mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë me të dërguarin e posaçëm të BE-së, Miroslav Lajçak ditën e sotme pritet të mbahet një takim i përbashkët mes palëve.  Por, të martën palët nuk kanë rënë dakord as për temat e rendit të ditës që duhen të diskutohen në takimin trepalësh.

 • Maqedonia e Veriut, 30 vite nga shpallja e pavarësisë! Pendarovski: Është koha t'i afrohemi legjislacionit evropian

  Referendumi i 30 viteve më parë do të ndryshonte përfundimisht fatin e asaj që deri në vitin 1991 quhej Republika jugosllave e Maqedonisë. Sot Maqedonia e Veriut është pjesë e NATO-s dhe aspirante për të hyrë në BE. Në këtë ditë të shënuar, në Shkup ishte edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, i cili përcolli mesazhin e bashkimit për të gjithë bashkëkombasit.

 • Humbën jetën nga ‘shpërthimi’ i zjarrit, nxirren trupat e dy fëmijëve nga shtëpia në Gjakovë

  Rrëqethëse janë pamjet e nxjerrjes së trupave të dy fëmijëve që humbën jetën nga “shpërthimi” i zjarrit mëngjesin e sotëm në Gjakovë.

  Banorët e zonës janë të tronditur nga kjo tragjedi që i mori jetën dy të miturve dhe la të lënduar 3 të tjerë.

 • Raporti: Rreth 12 mijë viktima nga TEC-et e Ballkanit Perëndimor

  3 vjet,  250 ditë 13 orë kanë kaluar që nga vendosja e afatit të fundit që vendet e Ballkanit Perëndimor të respektojnë kufijtë e ndotjes. Këto kanë për qëllim të zvogëlojnë ndikimet vdekjeprurëse të termocentraleve të qymyrit në shëndetin e njerëzve dhe mjedisin. 

 • Nuhiu: Afro 200 mijë qytetarë në diasporë janë rregjistruar

  Në lidhje skype për Report TV Zv.Ministri i drejtësisë së RMV, Agim Nuhiu.

 • Tension në ceremoninë e shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe të Malit të Zi, përplasje mes protestuesve dhe policëve

  Ceremonia shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe, Joanikije në Manastirin e Cetinës u mbajt mes tensionesh dhe u zhvillua në praninë e patriarkut të Kishës Ortodokse Serbe, Porfirio. Kjo gjë u prit plot tension nga kundërshtarët e Kishës Serbe në Malin e Zi të cilët ditën e djeshme organizuan një protestë.

  Me thirrjen "Kjo nuk është Serbi!" dhe "Ky është Mali i Zi!", shumë nga protestuesit e kaluan natën në barriera mes raporteve se policia po dërgonte përforcime për të thyer bllokadën. Protestuesit, disa duke qëlluar me pistoleta në ajër, i vunë zjarrin gomave të makinave në njërën prej bllokadave, duke u përpjekur të parandalonin policinë të depërtonte.

 • Tension në ceremoninë e sigurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe të Malit të Zi, përplasje mes protestuesve dhe policëve

  Ceremonia shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe, Joanikije në Manastirin e Cetinës u mbajt mes tensionesh dhe u zhvillua në praninë e patriarkut të Kishës Ortodokse Serbe, Porfirio. Kjo gjë u prit plot tension nga kundërshtarët e Kishës Serbe në Malin e Zi të cilët ditën e djeshme organizuan një protestë.

 • Pamje të rënda, një burrë rreh brutalisht tri vajza në mes të ditës në Prishtinë, shpallet në kërkim nga policia

  Një burrë ka rrahur brutalisht tre vajza në mes të ditës në rrugën 'Ahmet Krasniqi' në Prishtinë. Siç shihet në videon e bërë virale, burri sulmon të rejat me një shkop gome. Policia ka sakaq thotë se ka identifikuar burrin dhe se është shpallur në kërkim nga policia

Për lajme të tjera kërkoni në arkiv