• "Kujdes timonin dhe paratë në dorë" Parashikimi javor i horoskopit sipas astrologut Jorgo Pulla

  Duket një javë me ndryshime me marrje vendimesh të rëndësishme në fushën e biznesit, por jo vetëm. Kujdes këtë javë me timonin dhe paratë në dorë, mos jepni asnjë kapar. Më datë 21 mars kemi hënën e re në shenjën e Dashit, kemi ndikime të mëdha dhe favorizime në fushën e punës, ku më të ndikuara do të jenë Dashi, Shigjetari dhe Gaforrja. Po edhe ato që kanë ashendentët në këto shenja gjithashtu do të ndikohen. Është pikërisht kjo kohë, ky moment për ndryshime. Më datën 24-25 mars kemi një ndikim planetar që lidhet me Saturnin dhe Marsin ku duhet të kemi kujdes në lidhje me një punë, një çështje ligjore apo një problem që mund të kemi patur më përpara.

  Astrologu Jorgo Pulla më tej u ndal në parashikimin më të detajuar për 12 shenjat e zodiakut për javën 20-26 Mars 2023.

 • 'Javë e rëndësishme, ruani qetësinë,mos debatoni'. Parashikimi javor nga astrologu Jorgo Pulla

  Në rubrikën "Parashikimi i yjeve" në emisionin "Rreze Dielli" në Report Tv, astrologu Jorgo Pulla bëri një parashikim të detajuar për 12 shenjat zodiakale për javën e tretë të muajit Mars. Në përgjithësi do të jetë një javë e qetë, por duhet të tregoheni të vëmendshëm e të kujdesshëm, pasi jemi në një javë me ndikime të forta planetare duke bërë që të jemi përpara një stuhie. Duhet të ruani qetësinë, kujdes në bisedime të jeni më konçiz si dhe me këmbë në tokë. Shenjat më të favorizuara për nisma të reja përgjatë kësaj jave janë Gaforrja, Shigjetari dhe Bricjapi, ndërsa më shumë vëmendje duhet të tregojë Ujori. Astrologu Jorgo Pulla më tej u ndal në parashikimin me të detajuar për javën 13-19 Mars 2023.

 • “Javë me surpriza të mëdha”, parashikimi i yjeve sipas astrologut Jorgo Pulla për javën 6-12 Mars

  Në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv, astrologu i njohur Jorgo Pulla tregoi më tepër për parashikimin e yjeve këtë javë.

  Do të jetë një javë me surpriza të mëdha sipas astrologut Jorgo Pulla. Më të favorizuar do të jenë shenja e Virgjëreshës duke qenë se Hëna e plotë në shenjë të tyre jep shumë mundësi, shenja e Peshqëve duke qenë se Saturni shkon në Peshk duke dhënë ndikime pozitive. Gjithashtu i favorizuar këtë javë është edhe Bricjapi duke qenë se Saturni është guvernatori i tij, i cili sjell ndikime të mira në punë dhe në kontrata të rëndësishme. Astrologu Jorgo Pulla më tej u ndal në parashikimin me të detajuar për 12 shenjat e zodiakut për javën 6-12 Mars.

 • "Muaj dinamik, me shumë zhvillime" Parashikimi i muajit Mars nga astrologu Jorgo Pulla

  “Muaj dinamik, me shumë zhvillime”, një Mars i gjatë sipas astrologut Jorgo Pulla. Po cilat do të jenë shenjat më të favorizuara?

  Në emisionin e mëngjesit “Reze Dielli” në Report TV, astrologu Jorgo Pulla bëri një parashikim të detajuar për muajin Mars për 12 shenjat e zodiakut. Sipas tij, Marsi do të jetë një muaj i gjatë me shumë zhvillime. Hëna e plotë në Virgjëreshë më 7 Mars, do të ndikojë si tek Virgjëresha ashtu edhe tek Peshqit. Do të jetë një muaj dinamik, me ndyshime në punë, por dhe me mjaft zhvillime në fushën shpirtërore.

  Shenjat më të favorizuara të muajit janë Dashi i 10-të ditëshit të tretë, Peshorja, Gaforrja dhe Binjak i 10-të ditëshit të parë. Sipas Pullës këto shenja kanë të gjithë kohën e duhur në dispozicion për t’a shfrytëzuar dhe për të marrë maksimumin e mundësive. Një punë e re do të ketë mundësi të zhvillohet pas datës 11-18 Mars, ndërsa zhivillime të reja dhe mjaft pozitive për të gjitha shenjat pritet pas datës 25 Mars. Fundi i muajit sjell favorizime në punë e karrierë dhe sidomos në blerje pasurish të paluajtshme. Në përgjithësi edhe pse muaji do të jetë dinamik do të jetë pozitiv me lajme të mira, vetëm kujdes në çdo veprim dhe vendim që duhet të merni, mos u nxitoni.

  Parashikimi i Yjeve për muajin Mars për 12 shenjat e Zodiakut:

  Dashi

  Kujdes duhet të bëjë 10-të ditëshi i parë në çështje ligjore. Ka ardhur momenti për të zgjidhur dhe për të mbyllur tani çdo problem. Gjërat nuk është mirë që të shikohen vetëm me lupë, shikojini më gjatë në prespektivë, është koha e duhur për zgjidhje. Në fushën e punës dhe karrierës do të jetë një periudhë e stabilizuar. Sa i takon anës shpirtërore lidhjet me Ujor dhe Luan duken të mbara. Më 16-24 Mars i jepni zgjidhje një problemi shpirtëror. Për ata që këto kohët e fundit kanë patur një problem në punë duhet të tregohen pak më të vëmendshëm dhe të kujdesshëm pasi mund t’i faturohet një faturë, ndaj kujdes për t’i dhënë zgjidhjen e duhur.  

  Demi

  Kanë momentin ideal për të zgjidhur çështje që i kanë shqetësuar prej kohësh. Një marrëdhënie shumë e mirë do të jetë me Akrep në fushën e biznesit. Një rritje në detyrë mund të ndodhë tani. Nga data 1 deri më 9 Mars është koha më perfekte për të zgjidhur çdo gjë, sidomos disa keqkuptime të vogla të cilat nuk ju kanë lenë të qetë. Në fushën e punës do të keni disa ndryshime, sidomos ata që janë në role kyçe, vëmendje në datat 7-11 Mars. Në fushën shpirtërore lidhjet me Bricjap të 10-të ditëshit të dytë, Luan, Akrep dhe Virgjëreshë e 10-të ditëshit të parë janë  pozitive. Nëse jeni në pritje të një shtatzanie mund të themi se është një periudhë e mirë me lajme pozitive.

  Binjakët

  Binjakët këtë periudhë duhet të tregohen mjaft të vëmendshëm. Do të shfaqen disa çështje të së kaluarës sidomos në fushën ligjore të mbartur nga 2007 dhe 2014. Katër ditët e para të Marsit do të jenë ditë perfekte për zgjidhje problemesh. 10-të ditëshi i parë dhe i tretë kujdes në fushën e ligjit. Në biznes priten ndryshime nga data 8-13 Mars. Datat 22-27 Mars do të jenë ditët më të mira për t’u fokusuar, për të trokitur në dyert e duhura në mënyrë që të zgjidhni problemet. Çështje që ju interesojnë dhe kërkojnë vendimin dhe zgjidhjen tuaj, veproni mos i shtyni për në Prill. Për të gjithë Binjakët duhet të mbyllin çështjet e vjetra dhe të fokusohen në fillimet e reja. Në fushën shpirtërore lidhjet me Dash të 10-të ditëshit të dytë, Bricjap të 10-të ditëshit të tretë dhe Ujor janë pozitive. Një ndarje e ndodhur kohët e fundit me Peshore duket se tani merr zgjidhje, mund të keni një ribashkim.

  Gaforrja

  Jeni në kohën dhe momentin e duhur. Jeni në dilemë për firmosjen e një kontrate, kujdes në çështje tenderi, duket se ky nuk ështe momenti i duhur për biznes, paratë e investuara nuk do të jenë në favorin tuaj. Ndaj do të dilni të humbur nëse firmosni tani. Shtyjeni nëse do të mundeni për muajt në vijim Prill ose Maj. Kini kujdes gjatë kësaj periudhe, motoja juaj është “eci avash sepse nxitoj” duhet të merrni kohën tuaj në dispozicion. Një kontratë pune mund të jetë favorite.  Në fushën shpirtërore lidhjet më Peshk dhe Virgjëreshë janë ideale, ndërsa vëmendje tregoni me Shigjetar. Datat më të mira për të vepruar dhe një moment shumë i mirë në çështje dokumentacioni do të jenë 1-7, 14-22 dhe 26-31 Mars.

  Luani

  Gjatë gjithë kësaj periudhe shenja e Luanit ka qenë në pritje të një dokumentacioni të rëndësishëm, i cili nuk ka ardhur jo për faj të tyre por nuk kanë gjetur personin e duhur. Datat 6, 7, 11, 14 dhe 17 do të jenë ditë shumë pozitive për të vepruar dhe për të marrë një përgjigje vendimtare për çështjet tuaja. Lëvizni në këto data pasi ka diçka të madhe në fushën e punës, në kontrata të reja, vazhdimësia duket se do të jetë e mbarë në çështje dokumentacioni me jashtë. Një çështje ligjore penale, një padrejtësi që ju është bërë do të zgjidhet përgjatë këtij muaji. Në fushën shpirtërore ndarjet, thashethemet do të marrin fund vetëm nëse ju nuk do dëgjoni të tjerët, fokusohuni më shumë në mendimet dhe ndjenjat tuaja. Më të favorizuar janë lidhjet me Dash dhe Akrep. Moment i mirë shpirtëror do të jetë në vijim deri në muajin Qershor për të gjithë Luanët. Eshtë koha më e mirë për kreditim dhe investim.

  Virgjëresha

  Ditën e Martë, më 7 Mars Hëna e plotë kalon në Virgjëreshë duke sjellë mjaft ndikime dhe zhvillime në shenjën tuaj si dhe në shenjën që ju keni përballë, Peshqit. Njohje të reja, zhvillime në karrierë, vendime të rëndësishme do të merrni gjatë këtij muaji. Kujdes, nëse do të keni një grindje në punë, mos u nxitoni, nëse jeni të duruar gjërat kthehen në favorin tuaj. Mundësi pa fund do të keni në stabilizimin e ekonomisë. 10-të ditëshi i dytë do të jetë më i favorizuar në këtë drejtim. Në fushën shpirtërore lidhjet me Binjak, Ujor dhe Bricjap janë pozitive. Koha më e mirë për lëvizje dhe marrje vendimesh është 6,7,11,17, 22 Mars. Një çështje shtyhet në favorin tuaj.

  Peshore

  Nuk ka qënë një periudhë e qetë për ju. Ka kohë që nuk jeni të kënaqur nga vlerësimet dhe paga për punën që bëni. Periudha më ë mirë për të bërë bisedime në lidhje më këtë gjë do të jetë 6-16 Mars, kërkoni frytet e punës tuaj pasi është momenti ideal për të stabilizuar ekonominë dhe financat. Në fushën sentimentale do të ketë zhvillime të reja, një njohje apo një lidhje e re mund të rezultojë mjaft pozitive. Kombinimet më perfekte janë me Gaforre dhe Peshk. Muaji Mars do të jetë një muaj shumë pozitiv për të bërë ndryshime dhe për të patur një stabilitet shpirtëror. Të lidhurit duhet të kenë pak kujdes me Binjak.

  Akrepi

  Prisni lajme për një punë të rëndësishme në vende kyçe, doganë, arsim apo elektronik. Kujdes në vendim marrrje në datat 1-6 Mars, do të jetë një javë e vështirë fillimi i Marsit. Mos dëgjoni fjalë boshe apo fallso, tregohuni më të vëmendshëm dhe të arsyeshëm. Në ditët në vijim ndikimi i Plutonit në Mars do t’ju ndihmojë. Nëse do tregoheni të kujdesshëm dhe të matur në çdo hap dhe vendim, pritet që të ketë zhvillime mjaft pozitive të cilat do të kenë ndikim deri në Korrik të këtij viti. Në fushën shpirtërore një problem me Virgjëreshën duket se merr zgjidhje. Pas datës 9 dhe 14-24 Mars do të jetë një periudhë e mirë në fushën e ndjenjave.

  Shigjetari

  Duket se ekonomia, fokusi më i madh i shenjës së Shigjetarëve do të jetë e mirë. Eshtë një periudhë e stabilizuar me ndyshime të mëdha në favorin tuaj. Dy javët e para të muajit Mars, nga data 1 deri me 15 Mars, është periudha më e mirë për të vepruar. Për ju që jeni të interesuar në një punë të dytë ka ardhur momenti, veproni tani mos i lini gjërat t’ju ikin nga duart. Financat janë gjithmonë pozitive në shenjën tuaj nëse do të kontrolloni shpenzimet e tepërta. Në fushën sentimentale perfekt jeni me Virgjëreshë dhe Dash, ndërsa kujdes me Binjak. Nje problem që keni patur me Gaforre do ta zgjidhni. Datat më të mira në fushën sentimenatle janë 11-21 Mars.

  Bricjapi

  Një periudhë intensive do të jetë Marsi për ju. Do zgjidhni një problematikë pune që ju ka shqetësuar kohët e fundit. Para disa ditëve keni pasur një takim apo një bisedim i cili do të realizohet në favorin tuaj. Data 7 Mars do të jetë një ditë shumë e mirë për ju për të vepruar, për bisedime apo takime. Pas datës 11 Mars vijnë ditë akoma më të mira për ju, do të jenë momente shumë të rëndësishme për vendim-marrje. Në fushën shpirtërore jeni në disa dilema, mos u shqetësoni, nuk do ngelni vetëm, edhe dashuria do të lulëzojë për ju vetëm bëni pak durim. Datat më të mira për të vepruar në këtë drejtim janë 4-13 Mars dhe 26-31 Mars.

  Ujori

  Eshtë një periudhë e favorizuar për shenjën e Ujorit. Kanë një çështje ligjore të pazgjidhur, por duket se shumë shpjet do të marrë drejtim. Në fushën e punës dhe karrierës mund të keni një rritje në detyrë ku do të përfitoni shumë. Edhe pse është një muaj me shumë lëvizje dhe ndyshime, për ju gjërat do të rrjedhin natyrshëm. Stabilizim në ekonomi dhe financa. Datat më të mira për të vepruar janë 10-11 Mars dhe 20-26 Mars. Në fushën shpirtërore pozitive janë lidhjet me Akrep dhe Binjak, ndërsa vëmendje me Gaforre.

  Peshqit

  Do të jetë një periudhë e fokusuar në karrierë, në lëvizje të mëdha dhe me shumë udhëtime. Duke qene se Hëna e plotë në Virgjëreshë ndikon drejtpërsëdrejti në Peshk do të jetë pas datës 7 Mars një periudhë e mirë për ju. Në fushën shpirtërore do të jeni më të fokusuar në lidhjet serioze. Datat 4-15 Mars ditë të mira për bisedime dhe vendime, ndërsa vazhdimësia pas datës 20 Mars duket e stabilizuar. Në fushën shpirtërore lidhjet me Bricjap dhe Gaforre të mbara, ideale janë me Virgjëreshë. Pas datës 7 Mars do të merrni një surprizë…  

   

 • Parashikimi i horoskopit javor nga astrologu Jorgo Pulla

  Do të jetë fundi i vështirësive kjo javë sipas astrologut Jorgo Pulla. Në një intervistë në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv, ai bëri parashikimin për 12 shenjat e zodiakut për javën 20-26 shkurt, ndërsa këshilloi shenjat e Demit, Luanit dhe Akrepit që të tregojnë kujdes të shtuar gjatë kësaj jave.

  “Është një fillim jave me energji shumë pozitive duke pasur parasysh që kemi ndikimin e hënës së re në shenjën e peshqëve, ku ndikohen dhe virgjëreshat sepse peshqit kanë përballë virgjëreshën. Fundi i muajit do të jetë fundi i vështirësive. E mëkura, e enjta, e premtja duhet pasur shumë kujdes sepse do të kemi probleme në media, çështje elektriciteti etj. Do të ketë një trekënësh planetesh që do të preki disa shenja, më shumë preken Demi, Luani dhe Akrepi” tha ai.

  Dashi

  10 ditëshi i parë dhe i dytë janë shumë të ndikuar siç është dita e mërkurë dhe e dielë, duhet të tregojnë shumë kujdes. Nëse keni për të bërë një udhëtim, koha më e mirë është e enjtja sepse është ditë shumë e mirë ose nesër. Ju që keni pasur probleme me dokumentacionin dita e sotme është mjaft favorizuese. Nëse dëshironi të shisni makinë, ose të blini tani është koha më e mirë.

  Demi

  Do të jetë një javë pozitive në punë dhe me ndyshime të cilat do të jenë për mbarë. Do të nisni një punë të re apo një sipërmarrje të re, ndaj duhet të tregoheni të kujdesshëm në zgjidhjen që do të bëni pasi do të jetë vendimtare. Nga dita e sotme nis një priudhë perfekte për ju në lidhje me punën apo me një leje ndërtimi që keni kohë që prisni momentin. Mos e humbisni ditën e sotme, është momenti ideal për të bërë bisedime. Sot ora 16.00 do të ishte perfekte për një takim. Sa i takon anës shpirtërore do të keni këto kohë lidhje ndarje-bashkim, ndaj duhet të fokusoheni më shumë tek partneri/partnerja.

  Binjakët

  Nga dita e djeshme pasdite dhe në vijim duket se ka nisur një javë e mbarë për ju. Eshtë një periudhë e stabilizuar pasi Mërkuri në trekëndësh me Hënën ju jep mundësi të mëdha. Tani në këtë përiudhë ndahen fatet për Binjakët ndaj është momenti për të vepruar sidomos në shit-blerje, import-eksporte apo blegtori e bujqësi. Puna dhe karriera priren të jenë të mbara. Sa i takon anës shpirtërore lidhjet me Peshk dhe Akrep janë perfekte ndërsa kujdes me Akrep të 10-të ditëshit të tretë, pasi mund të keni disa konflikte dhe grindje. 

  Gaforrja

  Guvernatori i Gaforres është Hëna, ndaj si rrjedhim do të jetë një javë e qetë dhe pozitive. Hëna ju jep një mundësi plus, mund të nisni një biznes, mund të merrni një kredi, në dokumentacione dhe aplikime çdo gjë do ju shkojë mbarë. Kjo hënë e re kryesisht tek Gaforrja do të ndikojë në mundësitë dhe stabilizimin e punëve që kanë nisur. Disa probleme apo pengesa të vogla që mund t’ju dalin rrugës mund t’i zgjidhni me maturi. Në fushën sentimentale lidhjet me Ujor dhe Dash të 10-të ditëshit të tretë janë pozitive, ndërsa një bashkim familjar ndodh me Binjak.

  Luanët

  Ndikimi pozitiv për shenjën e Luanëve nis nga dita e Mërkurë ku do të arrijnë në finishin e planeve të tyre. Momenti ideal për çështje dokumentacioni, për zgjidhje problemesh dhe marrje vendimesh të cilat do të kenë ndikim në vazhdimësinë e së ardhmes. Eshtë një përiudhë e stabilizuar në përgjithësi, dita e Hënë dhe e Premte do të jenë ditë më favorizuese për bisedime apo për zgjidhje të çështjeve që ju shqetësojnë. Të palidhurit kanë ndikim pozitiv me Shigjetar dhe Dem, ndërsa vëmendje duhet t’i kushtohet marrëdhënive me Peshk të 10-të ditëshit të dytë.

  Virgjëresha

  Duke qenë se Hëna e re është në Peshk dhe Peshqit janë përballë Virgjëreshës, bën që Hëna të ketë ndikim tepër pozitiv në këtë shenjë. Megjithëse kohët e fundit keni qenë pak nervozë, në dilema të ndryshme pasi nuk po arrini atë që kërkoni për arsye të të tretëve. Duhet të kuptoni që jeni vetëm ju që do të zgjidhni gjithçka në favorin tuaj, forca e mendjes është arma juaj më e fortë. Në fushën shpirtërore lidhjet me Shigjetar, Bricjap dhe Dem duken të mbara, ndërsa me Peshk të 10-të ditëshit të parë vëmendje. Koha më e mirë për të bërë një takim është paraditja e ditës së sotme dhe paraditja e ditës se Premte.

  Peshore

  Në këtë periudhë Peshorja është në një dilemë nëse duhet të bëjë një ndryshim në jetën e tyre apo jo, kjo lidhet kryesisht me punën e tyre. Ju këshillojmë që tani për tani mos të merrni asnjë hap, mbajeni vendin aktual të punës ku jeni dhe deri në fund të Prillit mos bëni asnjë lëvizje, 5 lekë më tepër mund të vlejë sot, por jo nesër. Do të jetë një javë me zhvillime, me takime të rëndësishme apo udhëtime. Në fushën shpirtërore lidhjet me Binjak dhe Shigjetar duken të mbara, ndërsa kujdes tregoni me Luan të 10-të ditëshit të parë.

  Akrepi

  Duke qenë se në këtë periudhë fokusi më i madh është tek puna dhe karriera nuk po i tregoni vëmendje të madhe dashurisë, ndaj duhet të tregoheni më të kujdesshëm në këtë fushë. Një çështje ligjore rikthehet nga fillimi. Ndikimi i Plutonit po ju jep frutet e veta, çfarë ka ndodhur 20 vite më parë tani dalin në sipërfaqe ku shumë njerëz do të përfitojnë nga e drejta e tyre. Në fushën sentimentale një marrëdhënie me Ujor është pozitive, ndërsa kujdes nga ndërhyrjet e të tretëve me Dem.

  Shigjetari

  Në këtë përiudhë janë shumë të fokusuar në blerje dhe investime të reja. Edhe pse Shigjetarët kanë një ekonomi të stabilizuar ka ardhur momenti që të tregohen të kujdesshëm në këtë fushë. Mos u nxitoni për gjëra të rëndësishme që ia vlejnë, mendohuni mirë kur doni të blini diçka, nëse nuk e keni të nevojshme edhe mund ta shmangni. Të fokusuar më tepër tek ekonomia dhe të ardhurat e tyre në dashuri janë pak fajtorë. Mos u përqëndroni vetëm tek puna, por jepini kohën e duhur dhe dashurisë. Më të favorizuar lidhjet me Peshk, Gaforre dhe Dem të 10-të ditëshit të parë.

   

  Bricjapi

  Eshtë java më e mirë për të bërë zgjedhjet e duhura si dhe për të marrë vendime dhe zgjidhje të situatave që mund t’ju kenë shqetësuar. Nga dita e sotme nis një  periudhë e rëndësishme për ju me moton “Eci avash sepse nxitoj”. Bricjapët i shikojnë gjërat me imtësi dhe me gjakftohtësi ndaj janë të matur në veprimet që  bëjnë. Keni disa probleme në punë, pasi nuk ndiheni shumë të vlerësuar edhe pse duhet theksuar që Bricjapët lum kush i ka në punë, janë shumë produktivë por shpesh mohohen punët që bëjnë, pasi kanë pak vështirësi me marrjen e komandave dhe urdhërave. Në fushën shpirtërore lidhjet me Virgjëreshë dhe Dem janë positive, ndërsa vëmendje me Binjak, pasi mund t’ju shfaqen probleme në të ardhmen.

  Ujori

  Eshtë një përiudhë me ndryshime pozitive për ju. Do të jetë një javë e mbarë, durimi juaj do të japë frutet. Me ndikimin e Plutonit do të keni zhvillime pozitive. Keni pasur pak probleme në punë, por mos u shqetësoni duket se gjërat kanë filluar të ndryshojnë në favorin tuaj. Duhet të tregoheni pak më të kujdesshëm në marrjen e vendimeve, gjithashtu kujdes në punët e paligjshme. Të gjithë Ujorët duhet të tregohen pak më të rezervuar dhe të mbajnë sekrete, gjërat e mira mbajini për veten tuaj. Në fushën sentimentale lidhjet me Luan janë perfekte, ndërsa kujdes me Dash të 10-të ditëshit të parë. Një bashkim familjar mund të ndodhë me Gaforre.

  Peshqit

  Me Peshqit është vështirë të bësh shoqëri, ata janë shumë intuitivë dhe selektivë. Do të jetë një përiudhë e mirë për tu ngritur në detyrë, madje mund të ngrihen dhe në vende drejtuese. Peshqit janë të pastër, dinë të respektojnë të tjerët. Do të keni ndryshime favorite në punë dhe karrierë. Kjo javë do të jetë me e fokusuar dhe me rëndësi në ekonomi. Në fushën sentimentale kujdes tregoni në marrëdhëniet me Dem dhe Peshore, ndërsa pozitive marrëdhënia është me Akrep.  

 • Parashikimi i horoskopit javor nga astrologu Jorgo Pulla

  Duket se do të jetë një javë e mbarë  për shenjat, të cilat do të kenë mundësinë të kërkojnë rritje në profesionet e tyre por nga ana tjetër astrologu Jorgo Pulla në “Rreze Dielli” tha se duhet të tregojnë tepër kujdes në dashuri, pasi disa keqkuptime mund të shkëpusin lidhje disa vjeçare. Por si do të jetë java (13-19 shkurt) për të gjitha shenjat e zodiakut?

  “Duhet të kemi shumë kujdes dhe fokusin më të madh duhet ta kemi tek dashuria. Jo për shkak të datës së të dashuruarve por sepse çdo gjë që ndodh tani dhe me atë 15, 16 duhet të jemi të kujdesshëm sepse mund të prishim një lidhje prej 3 vitesh. Arsyet janë keqkuptime dhe keqinterpretime. Vëmendje shumë të madhe duhet të kenë të shenjës së Dashit, Akrepit dhe Gaforres sepse kanë shumë çështje të pazgjidhura dhe me të drejtën e tyre duan t’I zgjidhin. Arsyeja e këtyre gjërave është sepse disa fjalë të huazuara është një problem shumë I madh dhe duhet pasur kujdes. Ndërsa në çështjet ekonomike virgjëresha e 10-ditëshit të dytë dhe Luanët e 10-ditëshit të parë kanë shanse shumë të mëdha në çështje ” tha astrologu Jorgo Pulla.

  Parashikimi i yjeve për secilën shenjë:

  Dashi

  Tregoni kujdes në vendimet që do të merrni sepse çështjet që keni në këtë periudhë që është vërtet e mirë por nëse kuptojmë gabimet e së shkuarës dhe mos t’I bëjmë. Në anën shpirtërore duhet të marrin disa vendime që kanë të bëjnë me Dash- Ujorë, Dash-luan, tregoni vëmendje maksimale.

  Demi

  Kanë shumë mundësi, sidomos të 10-ditëshit të dytë. Do të merreni me çështjet ligjore, sidomos me çështje të pronave. Në çështje që kanë të bëjnë me anën ekonomike ka ardhur momenti që të shihni më tepër drejt interesave tuaja. Në anën shpirtërore vendimet që kanë të bëjnë me Shigjetarë dhe me Gaforrë kërkohet vëmendje, sepse mund të grinden për diçka. Një lidhje me Ujorë është koha për t’u stabilizuar tani.

  Binjakët

  Kujdes me çështjet ligjore! Nësë tregoheni me këmbë në tokë nuk do t’ju ndodhë asgjë. Në lidhje me punën, kanë mundësi për rritje në detyrë.Në çështjet shpirtërore lidhjet me Bricjapë dhe me Akrep është perfektja. Tregoni vëmendje me Virgjëreshë sepse mund të grindeni.

  Gaforrja

   Janë shumë të rëndësishëm në fushën e punës ndërsa në fushën e dashurisë duhet të jenë të kujdesshëm sepse mund të kenë shumë probleme.Në lidhje me çështje që kanë të bëjnë me anën shpirtërore, problematikat me Peshore dhe me Dash kërkohet vëmendje kurse me Bricjap është vet jeta. Kanë një ndikim shumë të mirë pas datës 15, mund të stabilizohen dhe të arrijnë suksesin e tyre.

  Luani

  Prisni diçka që lidhet me dokumentacione, këtë javë mund të bëhet diçka. Kanë një shans shumë të madh në lidhje me çështje dokumentacioni për jashtë, lidhje me kontrata pune, në lidhje me vendime që do të marrin, janë vendime historike për luanët sepse kanë vuajtur shumë kohët e fundit dhe duket se në sipërfaqe po lulëzojnë dhe do të arrijnë atje ku po kërkojnë. Është një moment shumë pozitiv për ta, në çështjet shpirtërore lidhjet meUjorë dhe Peshore duhet  pasur pak kujdes sepse kanë shumë gjëra për të realizuar.

  Virgjëresha

  Kujdes sepse atë që firmos mund ta humbasësh, sepse do të bëhet fjalë për një çështje kontrate. Kjo javë në fakt është java e ofertave. Në çështjet shpirtërore lidhjet që kanë të bëjnë me Bricjap dhe me Peshk është idealja. Vëmendje do të bëni me shigjetarë.

  Peshorja

  Do t’I jepni rëndësi ekonomisë këtë javë. Ju që keni probleme me shtetin, për pasuri të paluajtshme është momenti tani që do të realizohen. Lidhjet me Luan, Dem të 10-ditëshit të parë kanë ndikime shumë pozitive dhe vëmendje do të bëni me Peshk  sepse është pak nevrik këto kohë.

  Akrepi

  Janë drejt stabilizimit të punëve të tyre, këtë javë do të keni një problem ligjorë, është momenti tani t’I zgjidhni gjërat. Në anën shpirtërore lidhjet me Dash dhe me Luan kërkohet vëmendje kurse me Bricjap është idealja.

  Shigjetari

  Këtë javë kanë mundësinë e rritjes së të ardhurave sepse një shans shumë të mirë që keni do ta realizoni ditën e enjte. Mund të realizoni edhe disa udhëtime të shkurtra. Lidhje ideale me Peshk dhe Luan ndërsa me Dem tregoni kujdes.

  Bricjap

  Në dashuri jeni në dilemë. Kurse në anën e punës dhe të karrierës janë në ngritjes dhe pse do të bëjnë ndryshim pune, prisni dhe pak dhe do të realizoni gjithcka.Një çështje familjare problematike, mos u shqetësoni sepse do të shkojë mbarë. Në çështjet që kanë të bëjnë me lidhjet që ju keni me Virgjëreshë dhe me Dem duken të mbara.

  Ujori

  Kanë shanse të mëdha përsa I përket karrierës. Gjithashtu do të kenë mundësi të stabilizojnë anën ekonomike. Çështjet kanë të bëjnë me anën shpirtërore lidhje me Shigjetarë dhe gaforre duken pothuajse pozitive. Idealja në stabilizimin e jetës së tyre është me Luan.

  Peshqit

  Bëni kujdes sot, sepse prisni një lajm për një dokumentacion por prisni dhe pak mos u nxitoni. Në çështjet ekonomike keni mundësi për të stabilizuar punën tuaj. Në çështjet shpirtërore lidhjet me Bricjap dhe me Peshore duken të mbara. Vëmendje duhet të bëjnë me Binjakë dhe Luan.

   

 • Parashikimi i horoskopit javor nga astrologu Jorgo Pulla

  Astrologu Jorgo Pulla ka bërë parashikimin  e yjeve për javën 6-12 shkurt në “Rreze Dielli”. Ai thotë që do të jetë një javë me ndikime pozitive për të gjitha shenjat.

   

Për lajme të tjera kërkoni në arkiv