• Pamje EKSKLUZIVE/ Me maskë antiCOVID, të qetë dhe të përgatitur... Ja si vidhen biçikletat në Tiranë

  Dy të rinjtë fillimisht hynë qetësisht në lokal dhe pinë kafe së bashku. Njëri prej tyre mbante atlete dhe pantallona të zeza, triko gri, çantë të zezë, kapele të kuqe dhe një maskë antiCOVID, deri poshtë mjekrës. I dyti shfaqet duke pirë ujë, me atlete të zeza, pantallona bezhë, xhup të zi, me flokë të prera shkurt dhe i pa maskuar. Njëri pas tjetrit dalin nga ambienti i lokalit dhe destinacioni i radhës është parkingu i pallatit, tek i cili kanë një mision shumë të veçantë. Në katin e nëndheshëm të një pallati në afërsi të Medresesë në kryeqytet, pranë një qendre tregtare, të rinjtë hyjnë të qetë dhe të pa ngacmuar nga askush. Synimi është vjedhja e biçikletave në brendësi të këtij parkingu. Siç shikohet nga pamjet njëri prej tyre afrohet tek vendi ku janë të lidhura shumë biçikleta, ndërsa tjetri ngjit shkallët për t’u siguruar që askush nuk ishte aty dhe do të punonin të qetë.Nga çanta nxjerr materialet e nevojshme që duhen për të këputur çelësin. Ndërkohë që miku i tij ruan tek shkallët, arrin të këpus çelësin e parë. Pak çaste më vonë bashkohet edhe i dyti, i cili këput çelësin e dytë. Fusin edhe njëherë të gjitha materialet në çantë, marrin dy biçikleta dhe nisen. Dy hajdutët shfaqen sërish në pamjet e kamerave të sigurisë së lokalit teksa dalin nga parkingu hipur mbi biçikletë dhe largohen bashkë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur mesditën e 26 prillit, ndërsa dy hajdutët janë denoncuar në polici. Pavarësisht denoncimit, policia akoma nuk ka bërë të mundur identifikimin dhe arrestimin e tyre, pavarësisht se fytyrat janë lehtësisht të dukshme në pamjet e kamerave të sigurisë. Njëlloj si vjedhja e këtyre dy biçikletave, në komisariatet e Tiranës bëhen me dhjetëra denoncime të ngjashme në ditë. Një pjesë e tyre arrihen të zbardhen nga policia edhe me ndihmën e kamerave të sigurisë nuk kanë munguar edhe arrestimet, por çështjet e tyre pushohen kryesisht në prokurori. Vjedhja e biçikletave është kthyer në fenomen shqetësues, ndërsa në pjesën më të madhe të rasteve janë autor përdorues të lëndëve narkotike

 • Trishtimi që del nga thellësia e shpirtit kundër politikës: Të pafe, na keni vjedhur e vrarë, mjaft më

  Me një trishtim që dilte nga thellësia e shpirtit një zotëri që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv “shpërtheu” kundër klasës politike. Boll më tha telefonuesi. Jeni të pafe, na keni vjedhur e vrarë por të paktën Shqipëria të bëhet për fëmijët tanë. Me një trishtim që dilte nga thellësia e shpirtit një zotëri që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv “shpërtheu” kundër klasës politike. Boll më tha telefonuesi. Jeni të pafe, na keni vjedhur e vrarë por të paktën Shqipëria të bëhet për fëmijët tanë.

 • Habit i moshuari: Jap edhe nga pensioni im, drejtësia ta ketë rrogën sa t’i dojë qejfi, ja pse

  Habiti jo pak një i moshuar që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv. Ai tha se njerëzit e drejtësisë duhet të kenë rroga shumë, shumë të larta që të mos ndikohen nga politika. Madje zotëria shkoi më tej kur tha se është gati të japë edhe nga pensioni i tij vetëm e vetëm që drejtësi të jetë e pavarur.

 • “Do na vrisnin bandat” zonja rrëfen se votoi e tmerruar më 25 prill: Me fat që kemi Ramën, ja pse

  Një zonjë që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv tha se Presidenti Ilir Meta duhet shkarkuar pasi përhapi panik. Ajo sqaroi se personalisht ka votuar që në mëngjes herët dhe e tmerruar pasi kishte frikë. Më pas telefonuesja e mbylli duke thënë se jemi me fat që kemi Ramën në drejtim.

 • Basha e quan masakër elektorale, elbasanlliu i irrituar: Na çmendën, mua s’më ofruan para për votën

  25 prillin Lulzim Basha e ka cilësuar një masakër elektorale. Një qytetar nga Elbasani që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv tha: Na çmendën fare , mua nuk më ka ardhur njeri dhe të më ofrojë para për votën. Zotëria e mbylli duke thënë se PD më mirë të mos kthehet në Kuvend.

 • Report TV siguron videon, momenti kur një nga grabitësit vrapon me çantën me lek te rruga e Kavajës

  Report Tv, ka siguruar videon ku njëri nga autorët e grabitjes që ndodhi ditën e sotme në rrugën e Kavajës në kryeqytet, shfaqet duke vrapuar i maskuar dhe me çantën me lekë në dorë.

  Të dy grabitësit ishin të maskuar, njëri prej tyre i mori çantën me para dhe u nisën, njëri në këmbë dhe i dyti me motor, me synimin për t’u bashkuar tek vizat e bardha në Rrugën e Kavajës. Por, plani nuk funksionoi. Në tentativë për t’u larguar, mes përmes pikës së karburantit, sapo doli në rrugë, motorri u përplas me një automjet tip Mercedez Benz.

  Përplasja detyroi grabitësin të largohet në këmbë, bashkë me mikun e tij dhe paratë, në drejtim të “21 Dhjetorit”, pikë nga ku kanë humbur çdo gjurmë.

 • Zotëria nga Hasi tregon muskujt: Rama nuk fiton kurrë në veri, është mësuar me frikacakët e jugut

  1. Një zotëri nga Hasi u bë pjesë e programit “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv mëngjesin e sotëm. Ai tha se Edi Rama i ka blerë zgjedhjet por në veri fitoi PD pasi vetë qytetarët arritën të mbronin votën. Qytetari e mbylli duke thënë: Rama kurrë nuk ka për të fituar në veri,ai është mësuar me frikacakët e jugut.
 • 'Defender 21', vijon zbarkimi i mjeteve e trupave të ushtrisë amerikane në Durrës!

  Vijon zbarkimi i mjeteve e ushtrisë amerikane në Portin e Durrësit, në prag të stërvitjes së NATO-s.

  Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar një video nga porti i Durrësit ku shihet fluksi i madh i mjeteve ushtarake, një përqendrim që zyrtarët amerikanë thanë se nuk është parë në vendin tonë që nga Lufta e Dytë Botërore.

  Manovrat Defender-Europe këtë vit kanë përfshirë rreth 28,000 forca amerikane, aleate dhe partnere nga 27 vende për të kryer operacione të njëkohshme në më shumë se 30 zona trajnimi në më shumë se 12 shtete, nga Balltiku dhe Afrika në Detin e Zi dhe Ballkan.

  Përveç ofrimit të gjashtë bazave detare, tokësore dhe ajrore, Shqipëria, anëtare e NATO-s që nga viti 2009, do të angazhojë 1000 trupa në këtë stërvitje.

 • LSI vetëm 4 mandate, analiza e telefonuesit: Pasojë e çizmes së Monikës dhe vezëve në Kuvend

  Një qytetar nga Tirana që u bë pjesë e programit “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv kishte një shpjegim se pse LSI mori vetëm katër mandate në zgjedhjet e 25 prillit. Ai tha se ky rezultat është pasojë e sjelljes në Kuvend që nga çizmja e Monikës e deri tek vezët.

 • Zotëria zbulon pse Basha s’duhet larguar nga drejtimi i PD-së: Me të rival Rama fiton bindshëm

  Shumë i qartë ishte në mendimin e tij një zotëri që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv. Ai tha se Basha nuk duhet të largohet nga drejtimi i PD-së sepse sipas tij me të në krye Rama do fitoj gjithmonë dhe madje bindshëm.

 • 9-vjeçari autik Jamarbër Hoxha boton librin ‘Lulëkuqja’

  Fëmija autik Jamarbër Hoxha promovon librin e tij të parë me poezi “Lulëkuqja”. Përkthyesi Edmond Tupja gjatë promovimit teksa rrëfen eksperiencën e tij personale, si prind i një fëmijë ndryshe, bën apel që shoqëria t’u falë më shumë dashuri

 • Gazetarja - presidentit Ilir Meta: Shqiptarët zgjodhën Ramën, çfarë do bësh?

 • Stresi i del kundër demokratëve që kërkojnë shkarkimin e Bashës: Ta harroni ndyrësira, ne nuk dorëzohemi

  Reperi Arkimed Lushaj ose Stresi ka dalë në mbrojtje të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas kërkesave brenda partisë për shkarkimin e tij.

  Përmes një postimi në rrjetin e tij social Instagram, ai shkruan se demokratët ose “ndyrësirat dhe plehrat” siç i quan Stresi, të cilët kërkojnë shkarkimin e Bashës, duhet të harrojnë një gjet të tillë.

  Ai shton se nuk të dorëzohen nga kauza, pasi ky është amaneti i ish-kreut të PD, Sali Berisha.

  Stresi postimin mbështetës ndaj kryetarit të PD, e ka shoqëruar edhe me një video në të cilën shfaqet duke u  përqafuar me Bashën.

  Videoja është e shkëputur nga momentet kur për tre muaj me radhë demokratët në 2017 kanë qëndruar në sheshin përpara kryeministrisë duke kërkuar largimin e qeverisë.

  Pas humbjes së thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare, shumë nga figurat politike brenda partisë kanë kërkuar dorëheqjen e Bashës, duke e konsideruar fajtor.

  Ndër të parët të cilët kanë kërkuar shkarkimin e Bashës ka qenë anëtari i Kryesisë, Fatbardh Kadilli, më pas ish-presidenti Bujar Nishani, ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Edvin Kulluri dhe shumë të tjerë.

  Përpara selisë blu për të dytën ditë radhazi, një grup demokratësh të zhgënjyer kanë kërkuar me ngulm largimin e tij.

  Partia Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit ka arritur të sigurojë 59 mandate.

 • Ironia e shkodranit: Basha të largohet fare, është shumë europian për të udhëhequr këtë popull

  Një zotëri nga Shkodra u bë pjesë e programit “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv dhe jo pa ironi bëri një analizë për 25 prillin. Ai tha se Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD-së madje edhe nga Shqipëria sepse është shumë europian dhe modern për të drejtuar këtë popull. Shkodrani e mbylli duke thënë se këta qytetar duan lider arrogant.

 • Telefonuesi: Do na mungojë filozofi Ndoka se është si Luli në matematikë, ja kë “peshkon” politika

  Një qytetar nga Korça që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv tha se zgjedhjet ishin me standarde dhe zbuloi se kë “peshkon” politika për t’i blerë vota. Me ironi korçari tha se Kuvendit do i mungojë filozofi Nard Ndoka.

 • Rama i qëndron firmës në 'memorandumin' në Kuç të Vlorës, u angazhua për 74 mandate

  Kryeministri Edi Rama ka parashikuar gjatë gjithë fushatës saktë mandatet që do të merrte Partia Socialiste në zgjedhjet parlamentare, madje ai ka firmosur edhe një “memorandur” nga Kuçi i Vlorës, së bashku me drejtuesin politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës, Damian Gjiknuri.

 • Ibsen Elezi nuk lejohet te selia e PD: Të largohet Basha, PD është shtëpia e demokratëve

  Humbja për herë të 3-të e zgjedhjeve nga PD dhe mosmbajtja e përgjegjësisë për humbjen nga Lulzim Basha, ka risjellë reagimet e forta të demokratëve që kërkojnë largimin e tij nga drejtimi i PD. Ish kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi, siç e kishte paralajmëruar një ditë më parë është shfaqur para selisë blu duke protestuar për largimin e Lulzim Bashës.

  Elezi është tensionuar dhe acaruar me faktin se ka hasur pengesa për të hyrë në selinë blu. Ai tha për mediat se PD është shtëpia e demokratëve dhe jo e personave të caktuar. Elezi ka kërkuar largimin e Bashës, sipas të cilit me papërgjegjshmërinë dhe paaftësinë e tij ka sjell humbje në mënyrë të vazhdueshme për partinë duke prerë në besë demokratët.

  ‘Kjo është shtëpia e demokratëve, ai tjetri ka frikë. Këtu dalin ca njerëz dhe na thonë se ne nuk ju lëmë brenda, pasi kjo është shtëpia jonë. Kjo është shtëpia e demokratëve dhe nuk është shtëpia e askujt. Ne hyjmë edhe me zor, por është turp që të prezantohem me një akt dhune dhe konflikti. Se dhe ato njerëzit aty i kanë prerë në besë", tha Elezi.

  Të parët që u zhgënjyen nga fjalimi që Lulzim Basha mbajti për te justifikuar humbjen e radhës, ishte anëtari i kryesisë Fatbardh Kadilli, pasua nga ish presidenti Bujar Nishani, Edvin Kulluri dhe të tjerë demokratë që kanë kërkuar largimin e tij.

 • U fut me makinë te sheshi 'Skënderbej', Arben Mema para gjykatës: Ende nuk më ka dalë pija

  Gjykata ka lënë në burg Arben Memën, i cili mesditën e 25 prillit tentoi që të shtypë disa qytetarë me makinë në sheshin ‘Skëndërbej’.

  Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, mëson se në sallë e gjyqit Mema ka deklaruar se nuk e ka bërë me të keq dhe se i është kthyer makina sa majtas, djathtas. Po ashtu ai ka thënë se ende nuk i ka dalë pija.‘Nuk e bëra me të keq, do ikja djathtas mu kthye makina majtas. S’më ka dal ende pija, më doli makina jashtë kontrollit!’- tha Mema.

 • Analiza e qytetarit nga Elbasani: Të kishte qënë Olldashi do votoja edhe unë PD-në, na dinë budallenj

  Në programin “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv telefonoi një qytetar nga Elbasani i cili bëri analizën e tij për rezultatin e zgjedhjeve dhe arsyet pse humbi opozita. Zotëria kishte kritika për Bashën dhe tha se po të kishte qënë gjallë Sokol Olldashi edhe ai do e votonte PD-në.

 • 'Ik mos ta shoh bojën Lulzim Basha', banori i Thumanës ‘bën copash’ kartën e anëtarësisë së PD-së

  Humbja e Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, të 25 prillit, ka sjellë edhe zhgënjim shumë të madh tek përkrahësit e së djathtës në Shqipëri. Një banor nga Thumana, militant i PD-së, në formë revolte kë prerë me brisk kartën e anëtarësisë si pasojë e zhgënjimit.

  Siç shihet edhe në këtë video, banori është mjaft i përqendruar në ‘copëtimin’ e kartës së anëtarësisë dhe deklaron se do të heqë dorë përfundimisht nga PD-ja.'Ik mos ta shoh bojën i them Lulzim Bashës'- tha banori.

 • Numërimi drejt fundit në Sarandë, PS-PD bëjnë paqe, Ina Zhupa përqafohet me ministren Denaj

  Partia Socialiste dhe ajo Demokrate duket se kanë bërë paqe në qarkun e Vlorës. Socialistët kanë marrë 52.56 % të votave e ndërsa demokratët 33.84 %, e përkthyer në mandate , 8 me 4.

  Tani më është krijuar një panoramë e qartë për të cilën janë të vetëdijshëm edhe kandidatët e të gjithë forcave politike.

  Në mbyllje të procesit të numërimit në një nga KZAZ në Sarandë, është parë edhe një përqafim miqësor mes dy "rivaleve", ministres Denaj dhe Ina Zhupës. Një që e tillë ka bërë që të pranishmit të shpërthejnë në duartrokitje. 

  Kjo është një pamje shumë e bukur në përfundim të një gare dhe që duhet të jetë e tillë me të gjithë.

 • PS fiton Kavajën, Veliaj i 'vjedh' Bashës kolonën zanore të fushatës: Jemi të pandalshëm!

  Partia Socialiste ka korrur fitore edhe në Kavajë, ku marrë edhe më shumë vota se në vitin 2017. Në një deklaratë për mediat, drejtuesi politik i PS, Erion Veliaj, nuk e fshehu entuziazmin për këtë fitore, ndërsa i "vodhi" PD-së kolonën zanore të fushatës teksa tha "jemi të pandalshëm". Sipas Veliaj, fitorja e PS është përgjigjja e tij për të gjitha akuzat e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe për të gjithë ata që mundohen t'i përçajnë.

   
 • Neutralizoi shoferin që tentoi të shtypë qytetarët, flet i riu hero: Mendova se ishte akt terrorist

  Kjoldjani i riu që ka neutralizuar Nertil Qazimin nga Paskuqani 35 vjeç i cili tentoi të shtypë me makinë qytetarët në sheshin Skënderbej ka treguar si ndodhi ngjarja duke thënë se në fillim mendoi se kemi të bëjmë me akt terrorist. Teksa ka thënë se 35 vjeçari iu vërsul njerëzve, shtoi se ka ndërhyrë duke e qëlluar me dy këmbë në fytyrë nga xhami i makinës.

  “Mendova që është akt terrorist. U frikësuam ndalëm njerëzit por ai u vërsul drejt njerëzve, pasi u ndalua makina u  afruam për të parë çfarë ndodhi. Ai ndaloi në mes të sheshit, e ktheu makinën i erdhën disa persona afër dhe se ndalën dot, pastaj u vërsul drejt njerëzve. Nuk e di se çfarë mendonte por thjesht mu duk shumë e rrezikshme mënyra si ecte. Mu duk  shumë e rrzikshme dhe e vetmja formë ishte ti hyja përmes dritares. Unë gjithë jetën time jam marrë me stërvitje. Më ndihmuan qytetarët pastaj pasi e qëllova se isha me dy këmbët në makinë. Pasi i rashë me këmbë në fytyrë, pas goditjes që mori ai sfoli fare. Se njoh fare kush është”, shtoi ai.

 • Tentoi të shtypë me makinë qytetarët në sheshin Skënderbej, autori: I futa një cigare

  Nertil Qazimi nga Paskuqani 35 vjeç është shoferi i dehur i cili ka hyrë në sheshin Skënderbej i dehur  duke vënë përpara me makinë disa qytetarë por është neutralizuar shumë shpejt.

 • Si nëpër filma, ja si 'heroi' neutralizon personin që u fut me makinë në sheshin 'Skenderbej'

  Një incident është regjistruar në Sheshin "Skënderbej" ku një makinë është futur në shesh, ndërsa qytetarët kanë mundur të  neutralizojnë shoferin.

 • Gazetari i Report TV Arsen Rusta demonstron live procesin e votimit hap pas hapi

  Ndërsa të gjithë qytetarët u janë drejtuar qendrave të votimit për të shprehur vullnetin e tyre për të zgjedhur qeverinë e ardhshme edhe Gazetari i Report Tv Arsen Rusta demonstron live procesin e votimit hap pas hapi.

 • 'Si ja çoni', Meta shkëmbehet me Kryemadhin te qendra votimit dhe e përshëndet

  Sot në ditën e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, kryetarja LSI Monika Kryemadhi ka votuar e para në qendrën e votimit tek kopshti 31 në njësinë 5.

  Menjëherë pas saj ka votuar presidenti Ilir Meta.

  Për fat të mirë apo të keq, kur kryetarja e LSI, po dilte nga qendra e votimit, është shkëmbyer me presidentit dhe bashkëshortin e saj presidentin Meta.

  Ajo çka vihet re nga videoja e publikuar është se asnjeri prej të dyve nuk u ndal për të takuar tjetrin.

  Presidenti Meta “bëri një përpjekje” duke i ngritur dorën në mënyrë përshëndetëse, por Kryemadhi nuk reagoi dhe u largua duke e shmangur.

  Ilir Meta sot është shfaqur i qetë dhe pa sjellje agresive të cilat kemi parë gjatë ditëve të fundit.

 • Denoncimi i zonjës nga Korça: Njerëz me kapuç e maska vinin natën në pallat e blinin vota për…

  E shqetësuar një zonjë nga Korça telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv. Ajo tha se nuk kemi fjetur fare gjumë mbrëmë pasi na merrnin në telefon dhe kërkonin votën por shkoi edhe më tej kur tregoi se njerëz me kapuç e të maskuar vinin në pallat dhe blinin votat me 50 mijë lekë.

 • I riu kamuflohet si grua, me fustan e shapka vjedh restorantin në Sarandë

  Kur e gjithë vëmendja është përqendruar pikërisht te zgjedhjet, një i ri në Sarandë ka ‘përfituar’ nga shpërqendrimi për të vjedhur një restorant. Sikurse duket edhe nga video, e kapur nga kamerat e sigurisë, i riu, ende i paidentifikuar, është maskuar si grua, i veshur me fund, ndërsa në kokë mbanë vendosur një copë.

 • Ish-ushtaraku zbërthen strukturën e votës: Grup fashist, PD ikën e vjen në pushtet me gjak

  Një ish-ushtarak që telefonoi mëngjesin e sotëm në “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv zbërtheu se çfarë ishte struktura për mbrojtjen e votës krijuar nga PD. Ai tha se janë grup fashist që ndikojnë për votat dhe e mbylli duke thënë se PD ikën e vjen në pushtet me gjak.

 • Mziu: Na thoni njerëzit e dyshimtë, do ta pësojnë si ai i Elbasanit! Kemi ngritur grupet e gatshme

  Tensionet e rritura ditët e fundit nga partitë e opozitës janë bërë shumë të rrezikshme. Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Elbasan ku mbeti i vrarë një person, simpatizant i PS-së, Partia Demokratike jo vetëm që nuk distancohet nga dhuna por justifikon vrasjen dhe nxit më shumë përplasje.

  Së fundmi ka qenë drejtuesi politik i Lulzim Bashës në Qarkun Dibër, i cili ka shokuar me deklaratën e tij.

  Pasi organizoi dhe drejtoi një tjetër rast pengmarrjeje nga strukturat e PD-së në Maqellarë të Dibrës së bashku me kandidatin tjetër, Luan Haka dhe qindra militantë, Mziu ka bërë thirrje për vrasje.  Ai garantoi militantët se kushdo që është i dyshuar do ta pësojë njëlloj si ai i Elbasanit, duke iu referuar të ndjerit Pjerin Xhuvani. Ai jo vetëm ka pranuar vrasjen e bërë nga grupi i armatosur në Partinë Demokratike, por paralajmëron të tjera vrasje. 

  "Kemi ngritur grupet e gatshme. Nga sonte në vazhdim çdo person që lëviz në lagjet tuaja mjaftoj një telefonatë dhe do ta pësojë njëlloj si ai i Elbasanit", ka tronditur Xhelal Mziu.

  Ai pretendon se në makinën që bllokuan dje kishte karta identiteti dhe fotokopje të fletëve të votimit me emrin e kandidatit të PS, së Melaim Damzi. Kryesuesi i listës në Dibër, Xhelal Mziu tha se strukturat e PD-së do jenë prezent kudo dhe se PD do të operojë edhe fizikisht ndaj tyre.

 • Rama: Në 25 prill çoni në shtëpi Ilir Metën, turpi i të gjithëve! Turp kush e voton, ka lëshuar pëllumba e sorra bashkë

  Kryeministri Edi Rama tha se në 25 prill duhet çuar në shtëpi Ilir Metës.

  "Siç thotë Meta, vajza i lutet të shkojë në shtëpi dhe të mos pijë. E pra në 25 prill çoni në shtëpi Metën, boll mjaft, Meta është turpi ynë i gjithë popullit shqiptar, turpi më i madh që Shqipëria ka mundur të ketë në krye, ai turp duhet zhbërë në 25 prill dhe turp kush voton Metën, turpron veten, familjen e tij. Boll se nuk është Shqipëria pengu i një njeriu që ka lëshuar pëllumbat dhe sorrat bashkë", tha Rama.

 • KUJDES PAMJE TË RËNDA! Momenti kur Rudolf Nikollaj me vrap qëllon me thikë një e nga një besimtarët në xhami

  Report Tv ka siguruar videon nga momenti i sulmit me xhami. Autori, Rudolf Nikollaj shihet teksa vrapon dhe një e nga një qëllon me thikë besimtarët në xhami.

 • Grupe të armatosura për mbrojtjen e votës, zotëria s’do ta besojë: Tmerr, ku po shkojmë kështu?

  Një zotëri që u bë pjesë e programit të mëngjesit “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv foli për vrasjen e Elbasanit. Ai tha se është e tmerrshme që sot të ekzistojnë grupe të armatosura për mbrojtjen e votës. Telefonuesi duke mos dashur ta besojë diçka të tillë e mbylli duke thënë: Ku po shkojmë kështu?

 • Basha jashtë kontrollit, ja çfarë bën në sy të grave dhe vajzave të PD-së në miting

  TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket se është lodhur shumë nga fushata elektorale dhe nuk mundet të kontrollojë veten e tij. Gjatë një takimi elektoral, Basha ka bërë një veprim të turprshëm, në sy të qindra grave dhe vajzave që ishin të pranishme në miting.Për më tepër ndiqni videon, që sjell Report TV.

 • Basha lëshon pëllumbat në Lushnje: Të gjithë bashkë të dielën të vendosim drejtësi mbi bandat

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një takim me banorët në Lushnje në kuadër të fushatës elektorale. Në mënyrë simbolike kreut të PD-së i kanë dhuruar qytetarët dy pëllumba të bardhë, dhe Basha i ka lëshuar në qiell. Basha tha se të gjithë ditën e dielë duhet të bëhen bashkë dhe të vendosi drejtësi mbi bandat.

  Nga ana tjetër në fjalën e tij, Basha tha se asgjë nuk i ndal shqiptarët të dalim masivisht dhe të votojnë. Lideri i opozitës gjithashtu tha se këto janë zgjedhjet më vendimtare të cilat do të shërbejnë për t’i dhënë fund tranzicionit dhe është dita e parë për ta bërë Shqipërinë si gjithë Europa.

Për lajme të tjera kërkoni në arkiv