Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Ja skafi qė goditit turistin rus nė plazhin e Himarės
04/08/16
Foto 1 nga 5
Njė ditė pas goditjes pėr vdekje tė njė turisti rus nė plazhin e Livadhit, nė Himarė, policia ka arrestuar njė 44-vjeēar nga Elbasani. Ai ėshtė biznesmeni Fatmir Kuēi, pronar i njė kompanie tė fuqishme ndėrtimit, "Victoria Invest" e cila ka shtrirė aktivitetin e saj nė tre shtete, Shqipėri, Kosovė, Maqedoni. Biznesmeni i fuqishėm dispononte njė motorskaf gjigand si dhe disa mjete tė tjera lundrimi, tė cilat u sekuestruan nga policia pasditen e djeshme, tė cilėt ishin pa dokumentacionin pėrkatės. Fatmir Kuēi njihet dhe pėr lidhjet e tij me Partinė Demokratike, teksa figuron tė jetė sponsor i saj. Fatmir Kuēi u vu nė prangat e Policisė, pasi ditėn e djeshme rreth orės 11:00 nė zonėn bregdetare tė quajtur "Livadh" i Himarės, ai ka qenė duke drejtuar mjetin lundrues tip skaf-plastik me mbishkrimin "Black Arrow". Dyshohet se Kuēi ka dėmtuar aksidentalisht turistin rus Denis Kaiumov, i cili ka gjetur vdekjen pėr shkak tė plagėve tė marra, nė spitalin e Himarės. Policia ka sekuestruar dhe konfiskuar 2 mjete lundruese nė pėrdorim dhe nė pronėsi tė Kuēi-t, mjetin lundrues skaf-plastik me mbishkrimin "Black Arrow", 11.73 m i gjatė dhe 3.20 m i gjėrė, me 3 motorė - 275 KF secili si dhe mjetin lundrues motor-deti me emrin "Viktoria-3", pa dokumentacion pėrkatės. Ndėrkohė, kapiteneria e Durrėsit bėn tė ditur se mjeti lundrues skaf, ishte i regjistruar nė Maltė dhe i pajisur me flamur Maltez. Mbeten mister arsyet e regjistrimit tė mjetit nė shtetin maltez. ( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha