Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sarandė, shpėrthejnė ujrat e zeza, largohen pushuesit nga plazhi
14/08/17
Foto 1 nga 7
Shpėrthejnė ujrat e zeza, nė zonėn mė tė frekuentuar tė Sarandės, pranė Hotel Butrintit, si pasojė e njė tubacioni tė ēarė. Si rezultat gjithė ujrat e zeza kanė pėrfunduar nė det duke bėrė qė plazhet tė braktisen nga pushuesit. Ende nė vendngjarje nuk kanė shkuar shėrbimet e higjenės pėr tė verifikuar apo ndėrhyrė. Menjėherė pas shpėrthimit tė ujrave tė zeza kanė filluar punimet pėr gjetjen dhe zėvendėsimin e tubacionit tė ēarė. Vlen pėr tu theksuar fakti qė vetėm pak muaj mė parė nė Sarandė pėrfundoi njė investim disa milionė euro pėr rrjetin e kanalizimeve. Shpėrthimi i ujrave tė zeza ka krijuar vėshtirėsi qarkullimi nė rrugėn Sarandė- Ksamil, duke devijuar qarkullimin pėr kalim nga Ēuka.( b.h/Shqiptarja.com 0
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha