POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Video / Qytetari me aftësi të kufizuara kërkon ndihmë, ja ç'bën efektivi i Policisë Bashkiake

Polici bashkiak duke ndihmuar qytetarin me aftësi të kufizuar të kalojë rrugën

Heroi i kësaj të diele në kryeqytet është një punonjës i Policisë Bashkiake. Një qytetar me aftësi të kufizuara ka kërkuar ndihmë për të kaluar rrugën në semaforin pranë zonës së njohur si Tajvani.

I menjëhershëm ka qenë dhe përgjigja e një prej efektivëve të patrullës së Policisë Bashkiake me shërbim në atë zonë, i cili është treguar i gatshëm për të ndihmuar zotërinë duke e kaluar të sigurt kryqëzimin.

Ky veprim është përshëndetur nga mjaft kalimtarë të rastit, ndërkohë që video është kthyer në virale në rrjetet sociale. Në dy vitet e fundit Policia Bashkiake ka ndryshuar rrënjësisht, si sa i përket shërbimit që ofron, ashtu edhe në sjellje dhe mjetet që përdor, duke rritur ndjeshëm praninë e saj në terren dhe duke iu përgjigjur në kohë çdo shqetësimi apo ankese që vjen nga qytetarët.Momenti ku punonjësi i policisë bashkiake ndihmon qytetarin me aftësi të kufizuar për të kaluar kryqëzimin.

a.me.
Komento

Komente

  • Ncncncnfn: 13/05/2018 21:22

    Kur do e lini kete bojatisjen per keta qe vetem Lana i lan?! Se s'hane gur njerezit.

    Përgjigju
    • Eri: 14/05/2018 10:47

      Po pse s'te vjen mire o qurrash i Thurrjes?! Apo ju duhet vetem imazhet kur policia u merr mallin fshatareve pasi i ka paralajmeruar 5 here me perpara te levizin nga trotuaret ku shesin si ne nje vend te Lindjes se Mesme? Zhulsa qe ju vret syte e bukura dhe rregulli.