• Gjekmarkaj i përgjigjet portalit të Berishës: Po, të shtunë shkova të argëtoj fëmijët me paratë e mia, jo të Gerdecit, e as të kompleksit ‘Partizani’

  Duhet ta perseris me paratë e mia, me pak shtrengim, po të miat, asgjë nga Gerdeci, as nga ndertimet të ish- kompleksi...

 • Opinion

  Gjekmarkaj: Dy fjalë për takimin në Vatra, 'pritën' që më ngritën 5 vetë dhe gënjeshtrat nga Tirana

  Dje pata kenaqësinë të pritesha në selinë e vatres në New York në një bashkëbisedim me vatranet në 100 vjetorin e mardhenjeve SHBA-Shqiperi....

 • Opinion

  Agron Gjekmarkaj: Letër mikut tim Flamur Noka nga Amerika

  I dashur Flamur e shoh që në këto kohe jallane po lodhesh shumë! Herë pas here pusho se pushimi është bereqet. Koha ikën, vitet shkimen, trupi...

 • Opinion

  Boll më, Basha e Berisha nuk janë gjeni, nuk janë hyjni dhe nuk bëjnë magji

  Une kam propozuar që çdo kush që ka konsumuar dy mandate në krye të PDSH dhe ka humbur zgjedhjet parlamentare të mos e ketë të drejten për të...

 • Opinion

  Gjekmarkaj: Për ata që i lëpijnë by**ën Berishës dhe pse nuk do marr pjesë në mbledhjen e PD

  Prej 10 vitesh jam angazhuar në diskurin publik me një anësi të dukshme në favor të se djathtes shqiptare! Perplasje të forta me kryeministrin Edi...

 • Opinion

  Gjekmarkaj: Berisha s’ka fituar, është humbës si Basha, të largohet!

  Sot PD gjendet ende në agoni të plotë ! Lulzim Basha është nën një presion të gjithanshëm. Moda kërkon që ai të fajësohet për çdo gjë, të...

 • Opinion

  Ike Uliks i kohëve të vështira!

  Bardhyl Londo iku lart në qiell tek poezitë e veta ! Iku duke lënë pas dhimbje të madhe për vajzat dhe familjaret , iku duke mos i pranuar lutjet...

 • Opinion

  Nëse nuk duam të mbajmë mbi shpinë mallkimin e demokratëve

  8 janari ishte një ditë tragjike për Partinë Demokratike, mbase më tragjikja në historinë e saj! Nga ato që nuk harrohen duke shenjur kujtesën e...

 • Opinion

  Agron Gjekmarkaj: Dhuna për një karrige personale nuk është alternativë

  Një gjuhë dhune vërtitet mbi Partinë Demokratike. Dhuna është primitive, instrument i kohës kur njeriu nuk e kishte elaboruar arsyen. Zëdhënësit e...

 • Opinion

  Agron Gjekmarkaj: Berishizmi sot është Enverizmi i demokracisë

  Duke kaluar permes sfidash e trazimesh, mes goditjesh e sulmesh ja ku jemi sot, ja ku jemi ne, Partia Demokratike e Shqiperise , të shumtë, të...