• Opinion

  Zaloshnja: Shqiptarët ende skeptikë ndaj SPAK dhe BKH

  Gjatë fjalimit të tij në Kongresin e PS-së dhe në konferencën e shtypit pas tij, Kryeministri Rama i bëri thirrje të drejtpërdrjeta SPAK-ut, që të...

 • Opinion

  Eduard Zaloshnja: Këshillimi Kombëtar, anketim pa vlerë statistikore

  Mbi gjysmë milion banorë të rritur të Shqipërisë (ndër rreth 2.1 milionë banorë të rritur gjithsej) u bënë pjesë e anketës “Këshillimi Kombëtar”,...

 • Opinion

  Opinioni i shqiptarëve rreth kërcënimit të sigurisë në Shqipëri e Ballkan nga lufta në Ukrainë

  Sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës tregoi se siguria në kontinentin evropian nuk mund të merret e mirëqënë dhe se agresioni përmes forcës ushtarake nuk...

 • Opinion

  Eduard Zaloshnja: Mediat, korrupsioni, krimi i organizuar

  Tek pyetja “Kush mendoni se luan aktualisht rolin më të rëndësishëm në luftën kundër korrupsionit?”, mediat ishin në vend të parë me 28%, ndjekur...

 • Opinion

  Eduard Zaloshnja: Problemi i brendshëm i Berishës

  Qysh kur Basha e pezulloi Berishën nga grupi parlamentar i PD-së më 9 shtatorin e vjetshëm, kundërshtarët e tij në parti e në media theksonin pa...

 • Opinion

  Zaloshnja: Problemi afatgjatë i opozitës

  Opozitarët po grinden nëpër ekrane televizive rreth vendimit të gjykatësit Zhukri për njohjen e Statutit të 11 Dhjetorit (ndryshe njohur si...

 • Opinion

  Eduard Zaloshnja: Vetëm 17.5% e banorëve të rritur – fare pak…

  Votimi i 6 marsit shërbeu si një sondazh gjigand me rreth 360 mijë banorë të rritur, për të testuar se sa përkrahje kishte Berisha në elektorat, 9...

 • Opinion

  Eduard Zaloshnja: Shiringat kryeministrore i kanë shfryrë tullumbacet protestore

  Të premten zhvillova një sondazh me SMS rreth rritjes së çmimeve dhe protestave ndaj tyre.

 • Opinion

  Zaloshnja: Partia e Bojkotuesve ishte e para...

  Berisha edhe sot vazhdon mburret se, më 6 mars, kandidatët e Shtëpisë së Lirisë morën 70% të votave opozitare. Eksponentë socialistë u mburrën pas...

 • Opinion

  Sanksionet ndaj Abramoviç, kambanë për PSG, Man City, Newcastle

  Para se Roman Abramoviç të blinte aksionet e Çelsit më 2003, klubi historik i futbollit ishte shpallur vetëm një herë kampion i Anglisë në 100 e...