• Opinion

  Ilir Meta dhe Sali Berisha, liderët e lajmeve negative në mediat botërore

   Lajme për korrupsion dalin përditë edhe në mediat ndërkombëtare, është ndër të paktat raste që politika shqiptare mbush gazetat ndërkombëtare me...

 • Opinion

  Krimet serbe në Ballkan, Berisha, Meta, Rama dhe Shqipëria

  Krimet që ushtria serbe ka kryer ndaj civilëve të pafajshëm musliman në Bosnjë Hercegovinë, mbeten një plagë ende e freskët për popullatën atje,...

 • Opinion

  Të zhytur në korrupsion dhe rrethuar nga të korruptuar

  Problemi nuk qëndron te tezat apo ato që dalin nga foltoret e opozitës, por ata që i thonë, të zhytur në korrupsion dhe të rrethuar nga të...

 • Lajme nga emisionet

  Aktivisti shqiptaro-amerikan, Kokalari për Report Tv: Nëse Berisha bëhet kryetar, PD e vdekur! SHBA kanë të gjitha provat për të! Edhe Meta i korruptuar, mund të shpallet ‘non grata’

  Nëse Berisha rikthehet kryetar, PD do të jetë një parti e vdekur politikisht. Ky është qëndrimi i fortë i aktivistit shqiptaro-amerikan Gary...

 • Opinion

  Qasja shqiptare Rama-Abazoviç përballë Albin Kurtit!

  Kjo javë mban një peshë të rëndësishme në historinë e shqiptarëve, pas shumë dekadash, tre drejtues të lartë politik në Ballkan janë...

 • Opinion

  Presidenti i ri, dilemat për një socialist apo të paangazhuar!

  Mimi Kodheli ish-ministre e Mbrojtjes ka dalë më e votuara, mes emrave si Vali Bizhga një emër enigmatik për publikun, por shumë e njohur nga kreu...

 • Opinion

  Jeta partiake, dimensioni i humbur i opozitës

  Kongresi i Partisë Socialiste ishte një show i vërtetë mediatik dhe politik i organizuar deri në detaj. Fatkeqësisht krejt e kundërta ndodh me 2...

 • Opinion

  Situata në PD, nga entuziazmi në realitetin e hidhur

  Në një kapërcim 360 gradësh, zoti Berisha po lëshon përditë e më shumë thirrje për bashkim, pala tjetër e drejtuar nga kreu i grupit parlamentar...

 • Politikë

  Ekskluzive/ Eurodeputeti: BE ka zvarritur integrimin e Shqipërisë dhe 5 vendeve të tjera të Ballkanit, lufta në Ukraina të jetë mësim! Zero argument pse Kosovës s’i janë liberalizuar vizat

  Shqipëria meriton të bëhet sa më parë pjesë e Bashkimit Europian. Ky është qëndrimi i eurodeputetit nga Austria Lukas Mandl, në një intervistë...

 • Opinion

  Dita e parë e punës e kryetarit të Partisë Demokratike!

  Megjithëse koha në dispozicion ishtë e pakët, kandidatët e shfrytëzuan mirë mundësinë për të zhvilluar ture dhe takime intensive me demokratët nga...