• Ëndrra që kushton 2.500 lekë!

  Një swing maraton në ditën ndërkombëtare të jazzit. Nëse stacioni hekurudhor në Kashar në ditë të zakonshme si kjo e sotmja është i shkretuar, nuk...

 • Kultura

  Balkan Jazz për herë të parë në Shqipëri në 29-30 prill

  Për herë të parë në Shqipëri organizohet festivali Ballkanik i muzikës Jazz me iniciativën e 3 artistëve shqiptarë Gent Rrushit, Ermal Rodit dhe...

 • Kultura

  Stina teatrore në Eksperimental mbyllet me komedinë “Presidentët”, regjisorja gjermane: Gjuha e artit është universale

  Prezantimi i fundit për stinën teatrore 2017-2018 në Teatrin Eksperimental Kombëtar do të jetë komedia “Presidentët” me regjisoren gjermane Sabine...

 • Kultura

  ‘Senatori Fox’ e Luigi Lunari në Teatrin ‘Petro Marko’ në Vlorë

  Ditën e nesërme në teatrin Petro Marko në Vlorë do të vihet në skenë komedia e italianit Luigi Lunari “Senatori Fox”. Me anë të satirës, Lunari...

 • Kultura

  Opozitë me skulpturë qeverive shqiptare, 27 vjet të përmbledhura në një vepër 

  Vladimir Llakaj: Forma e skulpturës tregon trysninë që i përçohet njeriut/ Ekspozita ‘Informal’ e tij në Galerinë FAB

 • Sociale

  Sfidat e një çiklisti në Tiranë dhe shkeljet që bën

  Mes makinave që kanë pushtuar rrugët, vërejmë se edhe numri i përdoruesve të biçikletave i është shtuar kryeqytetit.

 • Kultura

  Absurdi/Min. Kulturës njofton hyrjen falas në monumente, ai i ‘Sarajeve’ në Tiranë i mbyllur 

  Teksa Ministria e Kulturës njofton se sot në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve, hyrja në to do të jetë falas, Report Tv gjen të mbyllur...

 • Kultura

  Artistët mirëkuptim me Kumbaron për ligjin për artin, jo për Teatrin Kombëtar

  Për herë të gjashtë artistët së bashku me aktivistë të shoqërisë civile janë mbledhur të hënë në sheshin pranë Teatrit Kombëtar për të...

 • Jona, shitësja e vogël e biskotave

  Sakrificat për blerjen e një shtëpije kanë përfshirë edhe një 11 vjecare e cila rrugëve të Tiranës shet biskota për të realizuar ëndrrën e pasjes...

 • Xhirimet e filmit aksion shqiptaro-kinez, regjisori Cui: Në Shqipëri gjen profesionistë

  Report Tv udhëtoi drejt Petrelës për të ndjekur nga afër xhirimet e filmit më të fundit aksion "Balkan Blood", një bashkëpunim shqiptaro- kinez me...