• Opinion

  Kryebashkiakët që po shpërdorojnë besimin e sportdashësve, përballë trukimeve

  Shtyrja e zgjedhjeve është një meritë dhe një beteje e udhëhequr nga kryebashkiaku Erion Veliaj, për të cilin pak kush e mendonte që do ia dilte,...

 • Opinion

  Drejtësia mund të hyjë në histori, edhe me Armando Dukën

  Vendimi i Gjykatës së Tiranës (që mund të pasohet dhe në rrethet e tjera) që rrëzoi falsifikimet dhe manipulimet e Armando Dukës në Shoqatën...

 • Opinion

  Të vërtetat e Erion Veliajt ndaj një trukuesi

  Ditët e fundit Erion Veliaj ka bërë disa deklarata të forta dhe të vërteta rreth problematikave të futbollit në kryeqytet, të cilat janë një...

 • Një 'institucion' i sunduar nga llumi

  Kudo në botë në momentet që një kombëtare apo një skuadër humbet një ndeshje, sidomos me një rezultat dhe paraqitje turpëruese në fushën e blertë,...

 • Shfaqja e Ballshit është një këmbanë alarmi dhe për besimin tek drejtësia e re

  Takimi Bylis-Tirana në Kupën e Shqipërisë ditën e enjte arriti kulmin me tolerimin e turpshëm që bardheblutë bën në 45 minutat e pjesës së...

 • Luftëtari apo tradhtari?

  Klubi i Luftëtarit ishte skuadra e rradhës që shënoi një tjetër njollë të turpshme për futbollin shqiptar në Kupat e Europës.

 • Panuçi gjeti shesh bëri përshesh, tani ta mbajmë peshqesh

  Ka ardhur një moment ku kombëtarja e futbollit përveç elementëve patriotik nuk të dhuron asnjë emocion garues.