• Editoriale

  Bollino: Përse PD e Alibeajt refuzon të propozojë një kandidat për President?

  Këmbëngulja për të mos propozuar në kohë asnjë emër, duke sabotuar në këtë mënyrë çdo formë zgjedhjeje konsensuale, do të legjitimojë rrugën e...

 • Pika e zezë

  Bollino: Kur edhe Gaz Bardhi del nga influenca e "plakut demoniak" dhe kthehet njeri normal

  Tani që më në fund edhe Gaz Bardhit i përplaset fytyra kundër dopio-standardeve dhe mungesës së logjkës që Sali Berisha ka imponuar nga 1992 deri...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Përse raporti i Reporterët pa Kufij gënjen dhe fsheh problemet e vërteta të medias në Shqipëri

  Kush gëzohet sa herë që një dokument i shkruar në gjuhë të huaj hedh baltë mbi Shqipërinë, po gëzon edhe këtë herë i kënaqur. Mua, të themi të...

 • Editoriale

  Bollino: Berisha ka kompleksuar edhe SPAK-un, siç bën me drejtësinë prej 30 vitesh?  

  Është e kuptueshme që hetimet e reja të godasin në masë më të madhe ata që sot mbajnë pushtetin. Por është e papranueshme që për të shkuarën, kur...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Kanë frikë nga logjika dhe faktet e medias tonë! Tani paguajnë hakera (rusë?) për të na mbyllur gojën

  Për më shumë se 16  orë dje dhe sot, faqet Shqiptarja.com dhe Report-tv.al kanë qenë në qendër të një sulmi kibernetik me përmasa të...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Egoizmi ynë, frika nga lufta dhe ato fytyra identike me tonat 

  Prej ditësh pyes veten se pse po më prek kaq shumë pushtimi i Ukrainës, edhe pse jam i ulur përballë një kompjuteri, ndërsa janë kolegë të tjerë...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: 6 marsi, prova që Basha e Berisha duhet ta lenë të lirë opozitën dhe duhet të largohen!

  Rezultatet e 6 marsit tregojnë se në këtë moment si Berisha ashtu dhe Basha janë letra të djegura për një opozitë që ëndërron të kthehet në...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Ilir Meta bëhet si Berisha në “zanatin” e shpifjeve 

  Siç ndodh tashmë historikisht me të gjithë bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, Sali Berisha ja ka ngjitur tashmë edhe Ilir Metës strategjinë e...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Saimir Tahiri në burg, Sali Berisha i lirë 

  Dënimi, edhe pse i çuditshëm për shpërdorim detyre dhe jo edhe për bashkëpunim me trafikun e drogës që shpërdorimi i tij i detyrës do të kishte...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Falë Imer Mushkolajt më në fund pas 27 viteve që prisja ta intervistoja, pashë se si reagon Berisha përballë pyetjeve të vërteta: si një fajtor!

  Sali Berisha si Ramiz Alia dikur, është i autorizuar të gënjejë përballë “gazetarëve” shqiptarë të cilët, gati të gjithë, duhet të quhen...