• Politikë

  Tjetër fakt për korrupsionin e Berishës/ I dha Ismail Mulletit koncensionin e markimit të naftës pasi pagoi te Shkëlzeni 350 mijë euro

  Komisioni Special i Apelimit të Emigracionit (SIAC) në Britaninë e Madhe konfirmoi shpalljen non grata të Sali Berishës për përdorimin e pushtetit...

 • Dosje

  26 vjet nga rënia e Ilir Konushevcit dhe Hazir Malajt, roli i dyshimtë i Sali Berishës

  26 vite më parë ranë gjenerali Ilir Konushevci (Hero Kombëtar) dhe mjeku luftëtar Hazir Malaj (Dëshmor i Atdheut), shtegu dhe dora i furnizimit me...

 • Opinion

  Adriatik Doçi: Meta-Kryemadhi thirrje Ramës për koalicion (Ngjala 2) nga goja e SPAK-ut

  Nëse Ngjala 1 ishte për të sunduar për të plaçkitur dhe plackitur për të sunduar duke ruajtur pandëshkueshmërinë, zërat e Metës dhe Monikës nga...

 • Politikë

  Një 'babale 2' - Pse Gazment Bardhi i bishtnoi kallëzimit në SPAK, për Olsi Ramën?

  Por, Babalja e fundit, nëse mund t'a quajmë të tillë, është shoqëruar me një marifet të paprecedentë nga numri dy i një partie, në vitin e dhjetë...

 • Kronikë

  Ekskluzive/ Vetingu i nxori nga dera, 27 gjyqtarë dhe prokurorë të shkarkuar rikthehen nga ‘dritarja’ si avokatë

  Ish-anëtarët e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë si dhe ish-kryetarët e gjykatave që u shkarkuan nga detyra bëhen avokatë. Me zyra avokatie edhe...

 • Kronikë

  Ekskluzive/Gjin Gjoni, Arjana Fullani dhe Petrit Fusha me shokë nuk i ndahen drejtësisë, bëhen avokatë pasi ia mbathën nga sistemi nga frika e Vetingut (EMRAT)

  Ish-gjyqtarët dhe ish-kryeprokurorët VIP që dhanë dorëheqjen nga drejtësia nga frika e Vetingut dhe që sot janë bërë avokatë falë manovrës së...

 • Kronikë

  Dosja e Gjirit të Lalzit / Deklarata i Joana Qeleshit para inspektore: Pse dhe si ia dhashë 45 mijë m2 katrorë tokë Pal Seçunit

 • Kronikë

  EKSKLUZIVE/ Dorëheqja e dyshimtë - Nga dhuratat tek shtëpitë, pasuria e kryegjyqtares së Durrësit

  Kryegjyqtarja dhurata nga babai, nëna dhe gjyshja, mori pjesë në hartimin e ligjeve të reformës në drejtësi, por u largua para se të dilte para...

 • Kronikë

  Ekskluzive/ Gjyqtarët që shpëtoi KLD nga Ken Dhima te Gjin Gjoni

  KLD ombrellë e drejtësisë së kalbur, si po e mbron korporatën deri ditën e fundit. Fillimi i zbatimit të ligjit të Vetingut, jo vetëm konfirmon,...