• Opinion

  Mero Baze: Albin Kurti po fut Kosovën në luftë me Perëndimin bazuar në gënjeshtra

  E vërteta është se Bashkimi Evropian nuk është në një gjatësi vale me Serbinë për Kosovën, por qëndrimet e Albin Kurtit kundër Serbisë dhe...

 • Opinion

  Mero Baze: Përse Berisha po 'reflekton' për ndryshimet kushtetuese të 2008?

  Në gjithë debatet që janë bërë më vonë deri para një viti Berisha ka qenë i vetmi që nuk lëvizte nga pozicioni i vitit 2008 dhe vazhdonte i...

 • Opinion

  Mero Baze: Përse fitimtarët e vetëm të opozitës janë mosbesues ndaj Berishës?

  Të paktën tre kryetarë bashkie nga gjashtë gjithsej që ka Sali Berisha, nuk ju paraqitën atij në aktivitetin ku ai u përpoq të krijojë asamblenë e...

 • Opinion

  Mero Baze: Berisha po sillet si i pandehur dhe person në dijeni për vajzën dhe djalin e tij

  Për të gjithë ata që nuk kuptojnë gjuhën e koduar të Sali Berishës kundër SPAK, në dy çështje konkrete, atë të klubit Partizani grabitur nga vajza...

 • Opinion

  Mero Baze: Fitore tani quhet rikthimi në pikën në zero

  Gjatë komunizmit në Shqipëri tregohej një anekdotë për një kryefamiljar, i cili kërkonte vazhdimisht një shtëpi më të madhe për familjen e...

 • Opinion

  Mero Baze: Deputetët që shkojnë pas një sekseri

  Gazmend Bardhi ka zgjedhur të negociojë fatin e tij të ardhshëm me Berishën, pasi rikthimi I Bashës me sa duket I nuk I lë hapësirë për të qenë më...

 • Opinion

  Mero Baze: Azemi nuk është shembull as për Berishën as për kundërshtarët e tij

  Azem Hajdari nuk ka kë frymëzon sot në opozitë. Tipologjia e tij si politikan sot nuk përkon me asnjë profil politik në opozitë dhe me asnjë...

 • Opinion

  Mero Baze: Po i mërzitur me Kombëtaren pse u duhet Edi Rama?

  Në fillim Sali Berisha dhe pastaj Edi Paloka, vendosën që Edi Rama është shumë I mërzitur që ekipi ynë kombëtar fitoi me Poloninë dhe barazoi me...

 • Opinion

  Mero Baze: Pse Berisha heziton të regjistrojë një parti të re?

  Duke mos regjistruar logo të re, duke qëndruar si viktimë e Edi Ramës dhe Lulzim Bashës “që e kanë lënë pa logo dhe vulë”, Berisha në fakt ka...

 • Opinion

  Mero Baze: Benet Beci e ka vrarë 'Enverin' e tij, e djathta po vdes bashkë me të

  Ajo që ndodhi sot në Postribë, është një ngjarje kulturore për të djathtën shqiptare, pasi për herë të parë një kryebashkiak I zgjedhur nga e...