• Opinion

  Kompleksi “Rama” brenda PD, si e adhurojnë atë që shajnë gjithë ditën

  Seanca e sotme parlamentare, përveçse zallamahisë që shkakton grupimi i Berishës, nxorri sërish në dritë problemin madhor brenda...

 • Opinion

  MEK nuk mund të jetë shtet brenda shtetit në Shqipëri

  Ngjarja e sotme në kampin e MEK është një ngjarje e turpshme për atë komunitet që pasi ka gjetur strehë, mbrojtje dhe mikpritje nga populli dhe...

 • Opinion

  ‘Ariu’ rus që kërcënon Ballkanin nëpërmjet Monika Kryemadhit

  Prej ditësh faktet kanë treguar se Monika Kryemadhi ka llogari të fshehta jashtë vendit dhe është aksionere në kompani me oligarkë rusë pranë...

 • Opinion

  Kujt i interesonte grushti i djeshëm?

  Unë besoj se incidenti i djeshëm me Sali Berishën ishte thjeshtë dhe vetëm një rastësi. Një akt i dëshpëruar, i një njeriu me probleme, siç...

 • Opinion

  Pse Berisha-Spahia kanë vendosur të tallen me shkodranët?

  Shirat me intensitet të lartë kanë shkaktuar përmbytje në veri të vendit. Të gjitha strukturat e shtetit, ato të emergjencave civile, ato të...

 • Opinion

  Pse shqiptarët në Britani iu bashkuan thirrjes së Ramës?

  Mijëra shqiptarë që jetojnë në Britaninë e Madhe kanë protestuar sot kundër gjuhës raciste të sekretares britanike e Punëve të Brendshme, Suella...

 • Opinion

  Berisha-Meta si shërbëtorë të regjimit të Ajatollahëve në Tiranë

  Shqipëria ka qenë në një sulm të jashtëzakonshëm kibernetik nga Irani. Arsyeja e sulmit ishte fakti që Shqipëria ka strehuar 3500 anëtarë të MEK,...

 • Opinion

  Përdorimi poshtërues që Berisha po u bën pedagogëve

  Sali Berisha po tregon çdo ditë pafuqinë e tij politike. Mesa duket i ka parë të gjitha sondazhet që e nxjerrin në kuotat më të ulëta që PD ka...

 • Opinion

  Alimehmeti-Kovaçi si ‘masha’ në protestën e Berishës

  Protesta e pedagogëve ka dalë zbuluar që organizohet nga Sali Berisha. Ajo që bie në sy dhe që tanimë është një skemë lehtësisht e kuptueshme,...