• Opinion

  Namir Lapardhaja: Çështja nuk është çfarë do bëjë Basha apo deputetët që e ndjekin pas

  Kështu që kjo më shumë se sa hata e fateve personale, është mynxyrë për Shqipërinë dhe...

 • Opinion

  Ajo që ka ngelur nga ai grup kufomash politike, Sali Berishën meritojnë kryetar

  Në drekë rroftë drejtësia e pavarur, në darkë poshtë drejtësia e kapur!

 • Opinion

  Rrëzimi i Zhukrit ka qartësuar se kujt i takon vula dhe logo

  Pas kthimit për shqyrtim, vendimi i kësaj të marte ka rëndësi edhe për të treguar se sa e lirë është gjykata shqiptare për të trajtuar një çështje...

 • Opinion

  Gjykata e Lartë e ka orientuar vendimin e Apelit, por PD duhet ta tejkalojë sindromën e 'vulës'

  Rast i paprecedent ky, kur një grupim ilegjitim dhe i panjohur nga gjykata me vendim të formës së prerë, të prezantohet dhe të marrë peng simbolet...

 • Opinion

  E vetmja dritë në fundin e tunelit të Metës janë prangat e Dumanit dhe Kllapit

  Kjo ironia e Ilir Metës me 7×7=42, më kujton përmbytjen e Urës Vajgurore në vitin 2018.

 • Opinion

  '25 prilli, ditë e zezë në historinë e demokracisë së Shqipërisë'

  Kështu titullohej shkrimi i Sali Berishës i botuar më 28 prill, 3 ditë pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit dhe një ditë pas deklaratës së parë...

 • Opinion

  Asgjë e re nga fronti i Perëndimit për të korruptuarit dhe “non gratat”

  Një ditë pasi Gazment Bardhi foli për rikthimin e Berishës në PD, duke qenë se ai është kryetar i asaj partie, ka bërë që vija e kuqe të shkelet,...

 • Opinion

  Ilir Meta dhe Makbethi

  Në fund të tragjedisë Makbeth ka një skenë të çmendjes së zonjës Makbeth, e cila pasi ka cytur dhe bashkëpunuar me të shoqin në vrasjen e Mbretit,...

 • Opinion

  Meta-Kryemadhi si shembuj të degradimit të politikës

  Ajo se çfarë ndodh në jetën private të njerëzve, qofshin këta edhe politikanë, është pa interes për...

 • Opinion

  Nga fjalimi i një revolucionari

  Zonja dhe zotërinj, motra dhe vëllezër, hajdutëria është ëndrra jonë e përbashkët, prandaj amnistojmë sot hajdutët e pushtetit për të pasur...