• Opinion

  Minxhozi: Rroftë Spaku, poshtë Spaku!

  Janë bërë bashkë sepse po afrojnë zgjedhjet. Altin Dumanin e urrejnë të gjithë njësoj!

 • Opinion

  Skënder Minxhozi: Një ekuacion i thjeshtë logjik për ata që sapo janë bashkuar

  Gaz Bardhi dhe të tjerët kanë bashkuar armët me një palë politike që vërtetë reklamon sot diku tek 400 mijë votat popullore, por që në funksion të...

 • Opinion

  Minxhozi: Gazmend Bardhi, nga Uashingtoni në Rrugicë (me celular në dorë)!

  Kishte dy rrugë pas kthimit nga Amerika. Të shkonte në Kuvend e të niste punën për ndërtimin e një grupimi alternativ ndaj Berishës dhe Bashës,...

 • Opinion

  Skënder Minxhozi: Nuk kanë hallin e Gjadrit, por të Melonit

  Xhorxhia Meloni është vetëm e fundit politikane e djathtë e kësaj liste miqsh pragmatikë që ka kryeministri shqiptar nëpër kontinent. Dhe kjo...

 • Opinion

  Skënder Minxhozi: Drejt një kandidati opozitar për kryeministër jashtë Rrugicës dhe Vulës?!

  Ka diçka të re në orët e fundit që qarkullon në rreshtat e opozitës. Pas perdeve të saj më saktë. Nuk ka lidhje me fjalimet tashmë të lodhura të...

 • Opinion

  Minxhozi: Të gjithë fajtorë para 21 janarit

  Ai i riu që sot akuzonte Edi Ramën “vetë i çuat atje dhe vetë i vratë”, është vetëm korrieri i fundit i tezës më hipokrite dhe më mashtruese të 21...

 • Opinion

  Minxhozi: Nën sindromën e rrugicës

  Një rrugicë është një vend i ngushtë për definicion. Ka lindur e tillë. Nuk mund të prodhojë dhe as të rrisë ngjarje të mëdha. Duket se edhe turma...

 • Opinion

  Minxhozi: Nuk humbi me SPAK dhe Amerikën, humbi me shqiptarët

  Po të mos ishin gazetarët e operatorët që shkonin e vinin, rrugica para shtëpisë së Sali Berishës do të kalonte sot një të shtunë krejt të qetë...

 • Opinion

  Minxhozi: Arrestimi i Berishës dhe tre axhendat e Foltores

  Kërkesa e SPAK për arrestimin e Sali Berishës, politikanit më të fuqishëm të vendit në tre dekada tranzicion, po zbulon edhe më tej një aspekt...

 • Opinion

  Minxhozi: Festa e PD si dilema e 28-29 nëntorit

  Në 33 vjet kjo parti solli piramidat që më pas vranë mijëra shqiptarë. Kjo parti ka në ndërgjegjen e vet djegie gazetash e burgosje gazetarësh,...