• Opinion

  Kreshnik Spahiu: Sot populli e ndëshkoi Berishën, më rëndë se SPAK

  Sot Berisha nxori më pak protestues sesa në një xhenaze.

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: Epilogu i 'tragjedisë' Berisha, më dramatik se i ish-kryeministrit Mehmet Shehu

  Çerek opozita e copëtuar sapo ka shpallur agjendën e protestave ditore për të shpëtuar “lexhendën” e tyre nga prangat e...

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: Ore ç'prova doni më për Saliun ju?

  Për një pjesë të popullit, kur akuzohet kryetari tyre:

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: Pse 12 vjet më parë e quajtëm 'Shtetasi Berisha'

  SHBA dje ka heshtur për arrestimet në familjen e shtetasit Berisha. Ata në fakt nuk janë indiferent por thjesht duan ti japin meritën SPAK-ut....

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: Rruga e Kosovës për në Europë, mund kalojë më shkurt nga Tirana

  Samiti i Berlinit në Tiranë ishte një shuplakë për të gjithë ata që nuk e duan Shqipërinë

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: Pse në Tiranë gjen 'patriotë' kundër Serbisë, por që ulin 'brekët' para Greqisë?

  E gjeni dot, ku ndryshon Fred Beleri i Greqisë, me Milan Radoiçiçin e Serbisë

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: A e “djeg” dot Athina, Shqipërinë, si në 1997?

  Për ata që s’kanë dijeni: Fredi Beleri nuk lejohet të hyjë në SHBA dhe po ashtu si aleati i tij Sali Berisha, të dy janë të padëshiruar në...

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: Përplasje e madhe gjeopolitike në Rivierën shqiptare

  Përplasje e madhe gjeopolitike në Rivierën shqiptare.

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: 14 rreziqe që kërcënojnë sot 'Shqipërinë turistike'!

  “Shqipëria turistike” nuk ka ekzistuar kurrë në historinë e kombit tonë. Atë që vendet e mesdheut kanë më shumë se një shekull e investojnë, për...

 • Opinion

  Kreshnik Spahiu: Albin Kurti, si mëkëmbës i Berishës dhe Metës në luftën ndaj Ramës dhe SHBA

  A ka këllqe Albin Kurti të refuzojë takimin me një kryeministër perendimor vendi i të cilit e ka sanksionuar Kosovën?  Pse Kurti nuk hakmerret...