• A do e ndjekë Sali Berishën në marrëzinë e tij, Ilir Meta?

  Më 6 dhjetor, ditën që në Tiranë zbarkojnë kryeministrat e Bashkimit Europian, një ngjarje e e rëndësishme kjo për një vend të vogël si Shqipëria,...

 • Ilir Meta nuk është viktimë!

  E gjithë mbrojtja e Ilir Metës dhe enturazhit të tij politiko-mediatik, pas nisjes së hetimeve nga ana e SPAK, është përqendruar tek përpjekja për...

 • Ilir Meta dhe një paralele me rastin e fundit të Donald Trump

 • Në mëngjes ata, në drekë ata, në darkë ata, në pritje të shtatorit...

  Ngrihesh në mëngjes e hap TV apo portalet për të parë mos largqoftë ka ndodhur gjësendi kur ke qenë në gjumë, të dalin ata, njëri duke bërë ndonjë...

 • Si ka zaptuar mediat spiuni I.M. që prej publikimit të dosjes së tij

  Nëse presidenti i vendit, në ndonjë vend tjetër, do të rezultonte se ka qenë spiun, do të përbënte një skandal të madh. Mediat do të merreshin...

 • Po me Bajramin e shkretë çfarë patët?

  Që prej ditës kur Edi Rama përmendi emrin e tij, si presidenti i ardhshëm i vendit, Bajram Begaj u vu nën një sulm të egër, ende pa bërë apo thënë...

 • Bledi Lumani: D.m.th këta që ankohen se i trodhi Lulzim Basha këto 9 vite, tani do sfidojnë Ramën!

  Po dëgjoja Oerd Bylykbashin dje, që me qetësinë më të madhe, deklaronte se opozita e vërtetë në Shqipëri do të fillojë më 7 korrik, pasi këto 9...

 • Bledi Lumani: Mike Pompeo është i shitur, gazeta austriake e paguar, vetëm këta janë të ndershëm!

  Ndërsa në Tiranë kishte mbëritur ish-sekretari amerikan Mike Pompeo, i cili e injoroi plotësisht Sali Berishën, që gjithë shpresën për t’iu hequr...

 • Bledi Lumani: Një president i akuzuar jo vetëm si i korruptuar, por dhe si vrasës që për mediat shqiptare nuk është lajm

  Tani nuk është një gjë e re, që Ilir Meta të akuzohet për afera të tilla, që çuditërisht kanë gjithmonë brenda shifrën 7. Ai perceptohet, dhe jo...

 • Kur s’të lënë rehat as të vdesësh

  Në disa nga këto portalet periferike, që janë në borderonë e Ilir Metës, mëngjesin e djeshëm paralajmërohej me titull të tipit “Çfarë po ndodh,...