• Opinion

  Frrok Çupi: Sapo shikon arkivol, i ngrihen puplat

  E pashë që nga larg tek nuhati erën e mikrofonave, dhe la gjithçka që kishte ‘në duar’; u avit si një dem te i vdekuri. Shtyu artistin tjetër si...

 • Opinion

  Frrok Çupi: ‘Helena’ e Berishës dhe nëse sot do ishin këta në pushtet, disa do t’i kishin vrarë para selisë së PD...

  Po të ishte koha kur këta mbanin vulën e shtetit, këta do të vendosnin disa snajperë mbi kokat e liderëve të opozitës dhe të kundërshtarëve. Disa...

 • Opinion

  Frrok Çupi: Foltorja, një punë në të zezë

  Zonjës që po kërkonte punë në një nga rrugët e Këlnit, Gjermani, i erdhi rasti të kujtonte një nga ditët më të zeza në sheshin Omonia të Greqisë,...

 • Opinion

  Frrok Çupi: Të pathënat e nr. 11 në Ditën e shtetit

  Festat nacionaliste janë si fotografi i hershëm i studios ‘Skënderbeu’ ku njerëzit shkojnë e marrin ‘negativin’ e tyre. Ajo ishte një kohë kur një...

 • Opinion

  Frrok Çupi: Të ishim të gjithë Iliriana Olldashi!

  Gjykatësja e cila shkeli mbi Drejtësinë që i është besuar, këtu shkel mbi njeriun dhe bën krim. Por deri në zgjedhje nuk kishte asgjë ‘të...

 • Opinion

  Frrok Çupi: Makbethi në familjen Berisha

  Sot, kur dhëndrit të Berishës iu hoqën prangat, rrallëkush e priste që të reagohej ashtu. Njerëz nga publiku, në përgjithësi, tundën kokën  dhe...

 • Opinion

  Frrok Çupi: Berisha e di veten fitil në Ballkan

  Në rajonin tonë ka disa ‘Sali’ që vihen në provë kësaj here; si këto, në Bosnjë, në Serbi, në Mal i zi, në Republika Srpska… Flakët në Tiranë,...

 • Opinion

  Frrok Çupi: Pse, vallë, vdekja e Aleksit u jep shpresë të gjallëve kur fiton Drejtësia?

  Kjo që po ndodh me Aleks Nikën është e kundërta e asaj që ndodhi me Konstandinin dhe Doruntinën: Ndërsa Konstandini u ngrit nga varri për të marrë...

 • Opinion

  Frrok Çupi: Ngjashmëri fatale me Pablo Escobar

  Sigurisht, Sali Berisha do të dorëzohet para Prokurorisë, si edhe bënë të gjithë para tij. Shkelësit e mëdhenj të ligjit duken njësoj, ose të...