• Opinion

  Kërkojini falje Edi Ramës dhe çdokujt tjetër që i keni sulmuar për krimet serbe

  E mbaj n’mend kur paten deshte me e hanger per se gjalli Baton Haxhiun, kur ne nje emision ne Pressing, ne vitin 2020, ka pas deklaru qysh Kosova...

 • Opinion

  Ajo që nuk kupton Edi Rama në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë

  Nëse do të më kërkohej që grafikisht ta ilustroja raportin e shqiptarit të Kosovës me Serbinë, në 100 vitet e fundit, atëherë asgjë nuk mund të...

 • Opinion

  E takova Hashim Thaçin pas dy vitesh, kjo është historia ime me të

  Për një arsye ose një tjetër ende nuk i pata takuar ish-udhëheqësit e shtetit që ndodhën në Hagë, duke e pritur gjykimin e tyre. Herën e fundit...

 • Opinion

  Për 1 vit, Edi Rama po e bën Albin Kurtin të duket plak

  Me 14 shkurt të vitit të kaluar Albin Kurti dukej si një uragan që nuk do të ketë të ndalur, kurse Edi Rama një politikan që i takonte të...

 • Opinion

  Vjosa Osmani me bidon benzine në Tiranë, paraqitje skandaloze! Desh të dukej më Albin se Albini

  Vjosa shkoi ne Tirane, qendroi atje dy – tri dite me nje kante te benzinit ne dore, beri paraqitje skandaloze per nje udheheqese te shtetit.

 • Opinion

  Pas Bajramit, do të hapen Portat e Ferrit

  "Mirëpo, nëse dikush po mendon që tashmë e kemi arritur pikun dhe se po e shohim më të keqen, e ka gabim. Raportimet se shumica e kanë kaluar...

 • Opinion

  Buzhala: Albin Kurti kryeministër, çdo skenar tjetër e çon vendin në dhunë

  Deri tash Presidenti Thaçi ka qëndruar në heshtje të plotë. Tash është momenti kur ai fillon të punojë vullnetarisht, jashtë orarit të punës, dhe...