Vjosa Osmani me bidon benzine në Tiranë, paraqitje skandaloze! Desh të dukej më Albin se Albini

Vjosa Osmani me bidon benzine në Tiranë, paraqitje skandaloze! Desh të dukej më Albin se Albini

Me viziten e Vjoses ne Tirane Edi Rama e provoi helmin e vet. Qe nja shtate vjet kam bertite qysh nuk eshte mire me ardhe Edi Rama ne Kosove edhe me u perzi ne punet tona te brendshme, e Edi dilke te Batoni e thojke qe “mua askush nuk ma ndale gojen, une i them te gjitha ato qe i mendoj”. Blla, blla. blla.

Vjosa shkoi ne Tirane, qendroi atje dy – tri dite me nje kante te benzinit ne dore, beri paraqitje skandaloze per nje udheheqese te shtetit.

Kjo eshte jonormale. Kjo eshte cmenduri. Rames mundesh me ia thane krejt ato pika ne ate takimin e famshem me dyer te mbyllura, e jo me e godite ne Kuvend, me e godite ne cdo takim publik.

Cka nese fiton prape Rama? Cka nese votuesit shqiptare me shumice e votojne ate? A t’hyjme ne lufte me njani tjetrin.

Vjosa tash tuj deshte me u doke ma Albin se Albini ka me u shky. Cka ta sheh Albinin, kjo edhe pese hapa pertej.

Udheheqesit e Kosoves, udheheqesit e Shqiperise, kur kane mospajtime me njani tjetrin, ato duhet me i nda me njani tjetrin ne takime te mbyllura, e jo keshtu me fanfare, duke nderhy ne fushate zgjedhore.

Kjo cka ka bo Vjosa ne Shqiperi eshte pjesemarrje ne ato zgjedhje. Ne kulmin e protestave te brendshme kjo e ka marre edhe nje kante me benzin edhe ka shku ne Shqiperi.

Mosni more keshtu se nuk ben.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O tej: 19/12/2020 22:35

  Vjosa Osmani i rrujti hallatet Rames

  Përgjigju
 • Valentin Ndoja: 19/12/2020 14:45

  Z.Berat! Ke te drejte, shqipetaret jane mesu me ja fut njeni-tjetrit. Kur na e fusin te tjeret nuk bsjme za...

  Përgjigju
 • Gjytrymi: 19/12/2020 12:27

  Berat Buzhala eshte fans i Berishes dhe Metes,mund te percaktohet edhe si kone lozonjare e ketyre te dyve-Berishes@Metes qe priten ne menyre "madheshtore" Vjosa Osmanin. Tani ky konebuzhala leshon rrufete mbi Vjosen.Pra sulmi verbal ndaj Vjoses vjen nga te gjitha krahet politike ne Shqiperi,cka tregon kalbesine e kesaj klase marroqe jo vetem ketu por ne bashkrendim edhe me LDK-PDK te KOSOVES. E ardhmja e afert ne Kosove eshte VJOSA dhe ALBINI dhe kjo ka shqetsuar dhe marrosur tere kalbesirën 30 vjeçare shqiptare e cila po percepton fundin e saj.

  Përgjigju
 • Deni: 19/12/2020 11:36

  Kush mendon se Viosa mund ti prishi pun Edit ne fushat gabon ajo vetem sa ja ngriti vlerat. Duke pare nivelin e saj te gjith u binden sa para tyre eshte Edi kryeministri qe i dhe nje fytyre tjeter Shqiperise.

  Përgjigju
 • Shpata: 19/12/2020 10:35

  SHQIPERINE E KA MARRE HARBUTERIA, KORRUPSIONI, ARROGANCA DHE BARBARIA! Edi Rama vertetoi edhe nje here ne menyre te pa diskutueshme qe eshte ARROGANT dhe Megalloman Harbut!! Populli yne nuk eshte aspak arrogant ai eshe popull i vuajtur, pra nuk do qe te kete udheheqesa te Tille BOSH Skerfuella arrogante me shallvare! Shqiperia e do shume Kosoven! Vjosa Osmani eshte zonje e nderuar me nje legjitimitet popullor te pa kundershtueshem! Edi Rama NUK PERFAQESON ASGJE NGA SHQIPERIA, ai tregoi rrugaçerine qe perfaqeson me aq 'elegance' dhe 'dinjitet'. POPULLI ja ndriçofte rrugen Vjosa Osmanit!

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 19/12/2020 09:52

  Beratbuzhala shkon ma mire berat BUZËHALEJA.SIGURISHT SHEFI RILINDJES NE SHQIPERI KA NEVOJE EDHE PER TE LEHURAT E BUZËHALESË SË KOSOVES. VJOSA@ALBINI TË KOSOVËS KANË TRONDITUR TMERRESISHT KLANSEKTIN PS,PD,LSI NE SHQIPERI DHE ATE NE KOSOVE LDK,PDK.LEHJET DHE ULURIMAT E BUZËHALEVE NE SHQIPERI E KOSOVE POPULLI SHQIPTAR I KUPTON SI FUNDIN E ANTISHQIPTARIZMIT TE BEOGRADIT E ATHINES NE TROJET SHQIPTARE.

  Përgjigju
  • Komentuese: 19/12/2020 10:43

   Eshte per tu cuditur me komente te tilla si ky, bere nga njerez qe jane te qerruar ndaj ngjarjeve, fakteve te cilat ai populli shqiptar ne emer te te cilit ky koment flet, i ka prekur, pare, e degjuar. Cfare fitore pretendon Vjosa dhe klani i saj kur vjen takon ne Tirane njeriun me antipatriot qe mund te kete pasur ndonjehere Shqipetarizmi, Berishen i cili ndihmoi hapur kunder embargos qe bota i beri Milloshevicit,i cili edhte djale e dhender Serbie. Cfare duhet me per te kuptuar? Per te mos folur per Meten, Bashen etj si humbesa. Pra sinqerisht ku eshte Patrotizmi i Vjoses????

 • FATMIRI: 19/12/2020 09:16

  KETU TEK NE MOJ KURVE KOSOVES KA ZOT HAURI DHE ZOT ESHTE POPULLI SHKO NE HALEN TENDE DHE MBAJ DEREN HAPUR QE TE SHKERDHEJ SERBI JU RRACE E POSHTER NUK MERITONI ASGJE DHE HARRAM E PAÇI ÇFAR KA BER SHQIPERIA DHE POPULLI SHQIPTARE PER JU RRACE E SHKERDHYER

  Përgjigju
  • Vahid: 19/12/2020 10:29

   O Fatmir po shumë flliçt po shajshe...., a aq shumë tu dhimtë Rama a, po ta vërtetoj se ai asht një hajdut- koha do ta tregoj, e din shumë mirë si Edi kaka I nënçmojke udhëheqjen e kosovës- për mu e ka dhanë mendimin e vetë, sikurse Edi sturra po ashtu edhe Vjosa mbretêresha - my është mendimi i im.

 • Haka Tekizoti: 19/12/2020 08:59

  Është për të ardhur keq për ata që mendojnë se Vjosa Osmani prishi ndonjë punë këtyre zabeleve ku erdhi me shfry ca ditë. Asaj ia varën vetëm të varurit në degë të opozitës, të tjerët vetëm sa qeshën me vërën në ujë që bëri për llogari të Albinit. Dhe është më mirë ta tregojnë publikisht fytyrën e tyre se sa ta mbajnë fshehur. Finokët e fshehin fytyrën, po pikërisht për këtë arsye janë më të rrezikshëm se naivët që çoç e mendojnë veten. Nga këta mos u bëni merak, lërini të bëjnë e të hanë përshesh.

  Përgjigju
 • Karadakliu: 19/12/2020 08:57

  Vizita nuk kishte qellime sanimi te gjendjes kaotike te politikes mes dy shteteve shqiptare.Por, te thellimit te percarjes, kishte qellim bashkimin e dy kraheve te skenareve kunder Thacit,nga te cilat e derguan ne Hage, dhe Rames,qe para zgjedhjeve te ndihmojne ne humbjen e tyre.Kjo Ky skenar funkcionon qe kur e kur nga dy anet e Drinit.Vjosa u mundua te perfitoje nga postet e "huazuar" te shtetit te Kosoves.

  Përgjigju
 • Arbëri: 19/12/2020 08:52

  Pse, a më shumë e konsideroni vuqiqin se sa Albin Kurtin apo ...???

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 19/12/2020 08:45

  Qenka aktivizu klyshi Baton Stanishiqit respektivisht i Edvin Kristaq Vucicit - Berat Bubazheli - i cili vite me pare e akuzonte UCK-ne se ja kane mbajte me dite Babain ne nje bunar brenda ( e qe eshte e vertet qe ka ndodh) por motivet kane qene te ndryshme per cka ne te vertet e kane mbajte ne bunar babain e Beratit UCK e per cka pretendon Berati - e qe eshte se vetem kinse pse jane te besimit Katolik. Sidoqofte ne Kosove si te shan Berati ose Batoni ose Edi ose Vucici me automatizem ai/ajo person fiton titullin e nje njeriu te mire te vlefshem dhe te ndershem.

  Përgjigju
  • Alberti: 19/12/2020 10:03

   Or ti kacija na rrugsh koqet

  • Respekt: 19/12/2020 08:59

   E verteta është se Bubazhelët kan ndihmuar serbët kunder UÇK-s, dhe se gjat bomb. të NATOs familja e Bubazhelit është tërhequr nga serbët në vend të sigurt, kjo është e vertata!!!

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS