• Opinion

  E tani, çfarë do t’i thonë Ramës?!

  Jo më kot do të ishte edhe i pari ai vetë (Edi Rama), i cili do të reagonte duke përgëzuar kryeministrin kosovar, Albin Kurti, për pranimin e...

 • Opinion

  Shqipëria i ‘rrëmben’ Puglias turistët

  Nuk është asgjë e re, që Puglia po kërkon turizmin luksoz me interes në rritje.

 • Opinion

  Fushata e Bashës s’është për karrigen e PD, por për atë të kryeministrit

  Me rikthimin aktiv në jetën politike (të paktën atë të Partisë Demokratike), shumë zëra u ngritën se Lulzim Basha po kërkon të rimarrë pushtetin e...

 • Opinion

  Përgatisni titujt: Lulzim Basha rikthehet në krye të Partisë Demokratike

  Duket thjesht çështje ditësh rikthimi i Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike

 • Opinion

  Rënia shqiptare e popullsisë, 10 herë më e lartë se ajo evropiane

  E premtja e 2 qershorit do të shihte të publikuar një raport të ri nga Instituti i Statistikave INSTAT në Shqipëri, ku reflektohej se si popullata...

 • Opinion

  Edi Rama ‘fallxhor’ i zgjedhjeve, jo

  Kur Edi Rama u pyet tre ditë përpara zgjedhjeve se çfarë cilësonte si një rezultat të keq elektoral për të, ai u përgjigj se Partia Socialiste do...

 • Opinion

  2022 po mbaron, PD-ja e vërtetë akoma s’është gjetur

  Pavarësisht faktit se vitit 2022 po i vjen fundit dhe seanca e fundit parlamentare po zhvillohet në Kuvendin e Shqipërisë, përkatësia në Partinë...

 • Opinion

  Mes 28 dhe 29 nëntorit, kur Shqipëria çlirohej

  Pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte e çliruar dhe Shkodra, ishte “fortesa” e fundit për t’u marrë, në mënyrë që të përmbushej misioni. Pa të,...