• Opinion

  Berisha ‘karantinon’ PD-në e ‘fiton’ ndaj SHBA, Rama projekton fitoren e 2023-it

  Sali Berisha u zgjodh një ditë më parë kryetar i “Rithemelimit” apo PD siç e cilëson ai grupimin që e mbështet. Ndonëse çështja është në Apel pas...

 • Opinion

  Pse Ilir Meta i quan partnerët SHBA-BE, ‘pushtues’ që duhen trajtuar si pushtues?!

  Ka një kujdes të madh nga ana e mazhorancës socialiste por dhe nga ana e pjesës më të madhe të opozitës, në lidhje me emrin që do të përzgjidhet...

 • Opinion

  Mirë që ‘ikën’, po pse njëherësh: Berisha bën si Jobs, Meta si ‘Mesia’, Kryemadhi…!

  Këto ditë në Shqipëri kanë qënë të mbushura me ngjarje e situata të papërsëritshme, të cilat kanë bërë që shqiptarët të gjenden në një pozitë...

 • Opinion

  Rezoluta për ‘Srebrenicën’, të dënojë dhe Berishën për thyerjen e embargos ndaj Milosheviçit!

  Kërkesa për miratimin e një rezolute për dënimin e genocidit serb në Bosnje, dy muaj përpara se të shënohej 27 vjetori i masakres së Srebrenicës...

 • Opinion

  SPAK, frikë nga Berisha-Meta. U kujtojnë Ina Ramën, Xhevat Hanën e Dvoranin

  Dhe që SPAK e Gjykata e Posaçme të quhen funksionale dhe të kenë “hallall” investimin e madh amerikan dhe europian, mbështetjen politike e...

 • Opinion

  Berisha tremb rivalët për kreun e PD, efekti ‘domino’ dhe humbja më 2025 si ‘shpëtim’

  Kur duhen dhe dy javë që të zhvillohen zgjedhjet për kreun e ri të PD, Sali Berisha për momentin është kandidati i vetëm për këtë post. Rrugën e...

 • Opinion

  Berisha-Meta në ‘penxhere’, zyrtarët e SHBA me Ramën e Alibeajn dhe goditja ‘fatale’ e DASH

  Askush nuk do kishte dëshirë të ishte sot në vend të kreut të “Rithemelimit” Sali Berisha dhe Presidentit në detyrë të Republikës Ilir Meta....

 • Opinion

  Presidenti, PD që e kërkon me ‘tapi’ dhe ‘zgjimi’ i kandidatëve karagjozë

  Tashmë që mandatit të Ilir Metës në krye të shtetit po i vjen fundit dhe janë hapur procedurat për zgjedhjen e Presidentit të ri, mëtonjësit e...

 • Opinion

  SPAK, shantazhuesit Berisha-Meta, ‘kryqëzimi’ i Ramës dhe si u ‘shqye” Tahiri

  Nuk kam folur deri më tani publikisht për rastin e dënimit të Saimir Tahirit, ish ministrit më jetëgjatë të Punëve të Brendshme në Shqipëri, jo se...

 • Opinion

  Berisha e Meta ‘memecë’, frika nga lista e ‘non gratave’ të papublikuar nga SHBA shkaku?!

  Situata në Shqipëri është me të vërtetë shpërthyese. Nga njëra anë opozita që po shkon në “rënie të lirë” për shkak të konfliktit që ka shpërthyer...