‘100 ditë, 100 arritje’, Rama: 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë çdo vit përmes aeroporteve të reja në ndërtim, s’ka kohë për pushim

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë.

Teksa na ndajnë edhe 2 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me numrin e turistëve që pritet  të vizitojnë Shqipërinë përmes 4 aeroporteve të reja në ndërtim.

Më pas ai ka faktuar se 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë çdo vit, përmes aeroporteve të reja të Kukësit, Vlorës, Sarandës si dhe zgjerimin e aeroportit të Tiranës.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan kryeministri.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman