‘100 ditë, 100 arritje’, Rama: TVSH është ulur në 6% për hotelet dhe shërbimet e sipërmarrjeve në turizëm, s’ka kohë për pushim

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandati të dytë.

Teksa na ndajnë 10 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me përqindjen e TVSH për hotelet dhe shërbimet turistike.

Më pas ai ka faktuar se TVSH është ulur në 6% për hotelet dhe shërbimet e sipërmarrjeve në turizëm dhe agro-turizëm.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan kryeministri.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Sali Berishës për të kandiduar për kryetar të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Disa nga xhevahirët që 'pushtuan' foltoren e Berishës dhe 'do reformojnë' Partinë Demokratike