100 vjetori i shpalljes së Tiranës Kryeqytet, kryebashkiakët 'pushtojnë' sheshin 'Skënderbej' (FOTO)

Foto nga sheshi 'Skënderbej'

Tirana këto ditë ka marrë një pamje krejtësisht të re duke nisur që nga vendosja e logos identifikuese e deri tek tullumbacet në formë zemre për “Shën Valentinin”, ditën e të dashuruarve.

Por kësaj rradhe është pushtuar nga kryebashkiakët që ka pasur ndër vite në kuadër të festëts së 100 vjetorit të shpalljes kryeqytet.

Në formën e banerave ato janë vendosur në zonën e sheshit “Skënderbej”.

Ndër kryebashkiakët pjesëmarrës në shesh është edhe Basha, tashmë kryetar i Partisë Demokratike dhe kryeministri Edi Rama, të cilët kanë drejtuar bashkinë para Veliajt.

E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!