11 të infektuar me COVID në Gjirokastër, mes tyre dhe laborantja e Laboratorit të Bakteriologjisë, karantinohet stafi

1601653038_koronavirus.jpg

11 persona kanë rezultuar pozitiv në Gjirokastër, ku mes tyre është edhe laborantja e Laboratorit Bakteriologjike në njësinë vendore të Kujdesit Shëndetësor në Gjirokastër. Infektimi i saj ka bërë që i gjithë stafi të vetëkarantinohet dhe tu bëhet tamponi. Gjatë ditës së sotme janë bërë 40 tamponë.


Lajmi kryesor:

Spitalet të tejmbushur/ 5 humbje jete nga Covid dhe 273 raste të reja në 24 orët! Preket laborantja në Gjirokastër, 4 arsimtarë e një nxënës në Berat


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?×

Lajmi i fundit

John

Tërmeti, Ruç: Jemi pranë qytetarëve turq, kjo goditje e natyrës nuk do gjunjëzojë fqinjët tanë