11 vjet në NATO/ Basha publikon video nga momenti historik: Sot në këto ditë të vështira nuk jemi vetëm

TIRANË- Në 11-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, kreu i Pratisë Demokratike, Lulzim Basha kthehet pas në kohë, në atë që quan arritje historike. Sot nuk jemi vetëm, shkruan Basha, në këto ditë të vështira ku të gjitha vendet janë prekur nga koronavirusit, duke theksuar se të gjithë bashkë do ia dalim të triumfojmë.

"11 vjet nga anëtarësimi në NATO, Basha kujton arritjen historike: Përkushtimi ynë u shpërblye. Bashkë do t’ia dalim!

Sot u mbushën 11 vite nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO. Unë kujtoj me krenari punën dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm të qeverisë në ato vite për këtë arritje historike për të giithë ne shqiptarët.

Puna, përkushtimi dhe ndershmëria shpërblehen gjithmonë! Ndonëse sot po kalojmë ditë të vështira, ne nuk jemi vetëm. Bashkë do t’ia dalim!  E keqja do të kalojë dhe ne do të ngrihemi më të fortë", shkruan Basha, teksa bashkangjitur ka publikuar edhe një video nga ky moment historik. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

 • SHAL NGJITMI KRIMINEL HAJDUT: 04/04/2020 15:49

  O lyl shal ngjitmi po 21 janarin e kujton o shal ngjit o kriminel. Po rugën e kombit e kujton që vodhe miljonat o skorje apo s'quhet mor zhgaravin IDJOT 7×7=42 njeri pa shkoll pa dipllom që nejte 10 vjet në holland po e shkruaj me të vogël emrin e kti shteti se se meriton me të madhe se është shteti më shkërdhat në ruzullin toksor.

  Përgjigju
 • O Bashe: 04/04/2020 15:30

  Luleqim . Nuk je vetem ke dhe ket temin

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar