111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Fier

 

Edhe në qytetin e Fierit është organizuar një ceremoni për ngritjen e flamurit në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Pavarësisht motit me shi, qytetarë, veteranë, nxënës shkollash mbushën sheshin në qendër të qytetit.

Nga drejtuesi vendor ishin prezent kryetarja e Qarkut Evis Sema Dhima, deputetja e Fierit Mirela Pitushi, n/Kryetarja e bashkisë Adela Hyseni dhe të tjerë.


Lajmi kryesor:

Festë për 111 vjet shtet të pavarur! Rama e Kurti bashkohen në Vlorë, qytetin ku Ismail Qemali ngriti flamurin


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'Nuk ia kam idenë çfarë punimesh kryheshin? U arrestua pas shpërthimit në Lushnje, çfarë deklaroi sipërmarrësi në prokurori

'Nuk ia kam idenë çfarë punimesh kryheshin? U arrestua pas shpërthimit në Lushnje, çfarë deklaroi sipërmarrësi në prokurori