21 janari/ Homazhe në Bulevard, Rama dhe familjarët e 4 protestuesve të vrarë marshim në heshtje dhe me lule në duar (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama dhe familjarët e 4 protestuesve të opozitës që u vranë në 21 janar 2011 bënë homazhe sot në pllakatat e vendosura në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në kryeqytet. Kreu i qeverisë dhe të afërmit e viktimave si cdo vit marshuan në këmbë nga Kryeministria në drejtim të vendit ku tetë vite më parë u qëlluan për vdekje nga plumbat e Gardës së Republikës Ziver Veizi, Aleks Nika, Faik Myrtaj dhe Hekuran Deda. Homazheve sot u janë bashkuar edhe qytetarë të shumtë.


Lajmi kryesor:

8 vite nga 21 janari, Rama dhe familjarët e katër viktimave homazhe në Bulevard (VIDEO)


Ora 12:05
21 Janari/ Rama, homazhe në bulevard me familjarët e viktimave (FOTO)

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

1 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

2 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

3 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

4 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

5 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

6 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

7 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

8 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

9 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

10 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

11 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

12 / 14

Rama dhe familjarë homazhe në nder të viktimave të 21 janarit

13 / 14

Ministri i Brendshëm Lleshaj te homazhet për 21 janarin

14 / 14
/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Mblidhet Kryesia e Grupit të PD-së, Noka debat me Bashën: T’i japim zgjidhje çështjes së Berishës kjo është kryesorja, pastaj flasim për strategjinë në Kuvend