14 Maji/ KQZ regjistron përfundimisht Partinë Demokratike me kryetar Enkelejd Alibeajn

14 Maji/ KQZ regjistron përfundimisht Partinë Demokratike me kryetar Enkelejd Alibeajn

1679137638_Screenshot1.jpg

Partia Demokratike regjistrohet në zgjedhje. Vendimi është marrë para pak minutash nga Ilirjan Celibashi i cili zbatoi vendimin e KAS për ta regjistruar PD-në me kryetar Enkelejd Alibeajn si kryetar i Komanduar. Ky vendim u kundërshtua nga përfaqësuesi i Partisë së Lirisë i cili tha se vendimi i KAS do të ankimohet dhe duhet pritur vendimi i Kolegjit.


Lajmi kryesor:

KQZ regjistron përfundimisht PD-në me kryetar Alibeajn! Kalojnë edhe aleancat, Berisha 'përjashtohet' nga koalicioni me Metën! Sefa: Të merren masa, përdorën simbolet tona


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet