15 çifte vipash të veshur njësoj por që duken totalisht ndyshe (FOTO)

Kendall Jenner dhe Anna Dello Russo

Ndodh në shumë raste që të kesh të njëjtën veshje me shoqen e ngushtë për shembull, por veshja ngjan shumë ndryshe.

Shumë prej nesh shkojnë në të njëjtat dyqane me çmime mesatare, kështu që është një gjë shumë normale të shohësh dikë të veshur tamam si ju në rrugë ose në rrjete sociale. 

Por të famshmit gjithashtu nuk janë të sigurt nga këto dukuri, edhe pse ata kryesisht blejnë rroba nga dyqanet luksoze.

Dhe nganjëherë, këto rastësi janë në të vërtetë të menduara: disa njerëz zgjedhin të njëjtat rroba me qëllim, për shembull, Julia Roberts dhe stilistja e saj.

Disa njerëz vendosin të ripërdorni një veshje legjendare nga e kaluara, si aktorja Lindsay Lohan.

Edhe Zendaya dhe Timothée Chalamet zgjodhën rroba nga marka të ndryshme, por për shkak se ato ishin të njëjtën ngjyrë dhe kishin modele të ngjashme, veshjet e tyre duken të njëjta.

Më poshtë janë disa nga fotot e të famshmëve të cilët janë veshur njësoj, por varet nga ju të vendosni se kush duket më mirë.

Ora 19:16
15 çifte vipash të veshur njësoj por që duken totalisht ndyshe
1/15
Emilia Clarke dhe Katy Perry
E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i duhet vendit një klasë krejtësisht e re politike?

Komento