15 cm borë në Kukës! Të gjitha akset të kalueshme

15 cm borë në Kukës! Të gjitha akset të kalueshme

Situata e motit ka qenë e qetë, e karakterizuar me ulje të temperaturave nën  zero gradë dhe reshje bore gjatë natës në qarkun e Kukësit. Lartësia e borës së re ka qenë 5 - 15 cm, teksa mësohet se të gjitha akset janë të kalueshme.

“Nga informacionet e marra nga kontraktorët që kanë në performance rrugët nacionale të gjitha rrugët janë të kalueshme normalisht. Pasojë e uljes së temperaturave akset rrugore janë përfshirë nga reshjet e borës e ngricat. Nga Kontraktorët me kapacitetet e nevojshme po punohet për hapjen e kriposjen e tyre.

Kontraktorët kanë përdorë këto kapacitete;
Borëpastruse 24
Fadroma 10
Kamiona 10
Kamionçina 4
Eskavator 1 dhe punonjës 88’, njofton Prefektura.


Lajmi kryesor:

Akulli dhe ngricat mbërthejnë rrugët! Në Dardhë kalimi vetëm me zinxhirë, izolohet Komuna e Dardhasit nga bora, pa drita disa fshatra


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan