15 milionë euro për Shqipërinë, Lulzim Basha  falenderon Ursula Von der Leyen dhe Komisionin Europian

15 milionë euro për Shqipërinë, Lulzim Basha  falenderon Ursula Von der Leyen dhe Komisionin Europian

Kryedemokrati Lulzim Basha me anë të një reagimi në rrjetet sociale ka bërë një falenderim për Komisionin Europian dhe Presidenten Von der Leyen për ndihmën e dhënë Shqipërisë pas tërmetit  të 26 nëntorit.

 “Mirënjohës për mbështetjen humanitare nga Ursula von der Leyen dhe Komisioni Europian në këto kohë të vështira pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili ka lënë me mijëra të pastrehë dhe në nevojë urgjente për strehim dhe shërbime”, shkruan kreu i PD.

Komisioni Evropian do i japë Shqipërisë një ndihmë prej 15 milionë eurosh pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona në Tiranë, Durrës dhe në Thumanë.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ Bashkimi Europian konferencë donacionesh për Shqipërinë, Rama: U kërkova të bëhet brenda janarit


Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Meta kujton 2 korrikun: Rrugëtimi që nisi me guxim duhet përshpejtuar për të shkuar drejt anëtarësimit në BE