155 të infektuar dhe 13 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, 8,290 raste aktive me COVID

Foto ilustruese

Maqedonia e Veriut ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 155 raste të reja me koronavirus nga 1,179 testime të kryera, ndërsa 13 qytetarë kanë humbur jetën.

Më konkretisht bëhet fjalë për 4 viktima nga Velesi (84, 83, 72 dhe 69), 3 të vdekur nga Shkupi (68, 63 dhe 50), 2 të vdekur nga Kumanova (67) dhe (64) dhe nga një i vdekur nga Prilepi (50), Manastiri (68), Shtipi (69) dhe Kriva Pallanka (82).

Aktualisht në të gjithë vendin janë 8,290 raste aktive me COVID, ndërsa 387 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Sipas Ministrisë së Shendetësisë, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar 212,375 raste ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 7,449.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, Rusia paralajmëron hakmarrje nëse kërkesat e saj nuk plotësohen