15-vjeçari nga Bulqiza rrëzohet duke lëvizur me biçikletë, transportohet me helikopter te spitali i Traumës

Një 15-vjeçar nga Bulqiza është aksidentuar rëndë ndërsa udhëtonte me biçkletë në fushë Bulqizë në vendin e quajtur "Pishat".

Teksa ka qenë lëvizur me biçikletë ka humbur kontrollin mbi drejtimin e saj dhe është rrëzuar në anë të rrugës e për pasojë ka pësuar lëndime trupore.

15-vjeçari, është dërguar në spitalin e Traumës me helikopter për ndihmë më të specializuar mjekësore.

"Në vendin e quajtur "Pishat", në fushë Bulqizë, një 15-vjeçar, dyshohet se duke lëvizur me biçikletë ka humbur kontrollin mbi drejtimin e saj dhe është rrëzuar në anë të rrugës e për pasojë ka pësuar lëndime trupore.  15-vjeçari, është dërguar  në spitalin e Traumës, për ndihmë më të specializuar mjekësore", njofton policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti.

 

B.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Homazhet për ‘Sokratin’ shqiptar, aktori Luftar Paja: Mirush Kabashi rrezatonte në art, kulturë e familje! Do i mungojë kombit

Homazhet për ‘Sokratin’ shqiptar, aktori Luftar Paja: Mirush Kabashi rrezatonte në art, kulturë e familje! Do i mungojë kombit