Itali- 16 kg heroinë dyshohet nga porti i Durrësit, pranga shoferit të kamionit

ITALI- Një sasi prej 16 kg heroinë është kapur në portin e Ankonës, e fshehur në një kamion, ku në pranga ka rënë shoferi 33-vjeçar që dyshohet se është nga Shqipëria.

Referuar mediave italiane, kjo sasi droge ishte nisur nga porti i Durrësit, por nuk dihet destinacioni final i saj, teksa u zbulua nga qentë e antidrogës në Ankona.

Lënda narkotike mësohet se u kap më 16 janar, ndërkohë që lajmi u bë i ditur ditën e sotme për shkak se gjykata vendosi arrestimin e 33-vjeçarit, identiteti i të cilit nuk dihet ende.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento