17 kg heroinë në kamionin bosh drejt Malit të Zi, dalin detaje të reja

Policia jep njoftimin zyrtar për drogën e kapur në pikën e kalimit kufitar të Hanit të Hotit. 

"Parandalohet dhe goditet një tjetër tentative për trafikim të drogave të forta. Parandalimi nga strukturat hetimore të DVP Shkodër, në bashkëpunim me strukturat e Policisë Kufitare Shkodër. Sekuestrohen rreth 17 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë.

Më datë 26 qershor, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me strukturat e Policisë Kufitare të DVKM Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, bazuar dhe në analizën e riskut, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë, në pikën e kalimit kufitar Hani i Hotit, një kamion me targa shqiptare që po qarkullonte për në drejtim të Malit të Zi.

Per nje kontroll me te specializuar kamioni eshte shoqeruar ne Portin e Durresit. ku eshte kontrolluar nga Task Forca permanente e perbere nga strukturat hetimore te DVP Durres, Policia Kufitare e Portit Durres dhe autoritetet diganore te Portit Durres, qe veprojne perhere ne Port.  Nga kontrolli i specializuar rezultoi se ne kamion kishte te fshehur rreth 17 kilograme lende narkotike te dyshuar heroine. Nga veprimet e para hetimore eshte arrestuar ne flagrance dretuesi i kamionit ku u gjet lenda narkotike. Grupi hetimor vijon punen per  zbardhjen e plote te ketij rasti, identifikimin dhe kapjen e  personave te tjere perfshire ne kete tentative per trafikim te drove te forta", thuhet në njoftim.


Lajmi kryesor:

Zbulohen 17 kg heroinë në serbratorin e një kamioni bosh, ishte nisur në Mal të Zi! Pas dyshimeve, u soll në Portin e Durrësit për kontrollin me skaner! Arrestohet shoferi vlonjat: S'kam dijeni


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin