2 javë nga betimi, mësohen disa prej emrave në stafin e Presidentit Begaj! Kush do të jetë Drejtori i Kabinetit, Sekretari i Përgjithshëm dhe këshilltarë

2 javë nga betimi, mësohen disa prej emrave në stafin e Presidentit Begaj! Kush do të jetë Drejtori i Kabinetit, Sekretari i Përgjithshëm dhe këshilltarë

Eduard Seitaj, Presidenti Begaj, Klement Zguri dhe Florjan Kali

Sot janë mbushur 2 javë nga momenti kur Presidenti Bajram Begaj u betua në Kuvend dhe më pas hyri zyrtarisht në zyrën e kreut të shtetit. Por sicc duket Presidenti e ka marrë me qetësi plotësimin e stafit të tij, me njerëz të besuar më të cilët do të drejtojë Presidencën në 5 vitet e ardhshme.

Megjithatë disa emra kyç Begaj duket se tashmë i ka vendosur. Report Tv mëson se tashmë Presidenca ka një Sekretar të Përgjithshëm të ri, një Drejtor Kabineti të ri si dhe disa këshilltarë të rinj. I pari që u emërua që ditën e parë kur presidenti hyri në zyrë ishte Drejtori i Kabinetit, Eduard Seitaj, i cili ka qenë Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës. Sekretari i Përgjithshëm i Presidencës, si drejtuesi më i lartë i Administratës, do të jetë Florjan Kali, i cili të njëjtin pozicion ka mbajtur më parë në ministrinë e Mbrojtjes.

Ndërsa disa prej këshilltarëve kryesorë të Presidentit janë emëruar deri tani.  Valter Ibrahimi dje Fatmir Çela si këshilltarë në fushën e diplomacisë dhe Klement Zguri si këshilltar për çështjet ligjore.

 

K.T./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ushtaraku: 07/08/2022 18:30

    Gjeneral, Doktor, president ku e gjete Florian Kalin, pse keshtu, ti è di sa I mbare ka qene ne MM

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Gjyqi me ministren e Arsimit, Vokshi: S’ka paraqitur asnjë provë! Sot mësuesit kanë frikë të flasin, janë të survejuar nga patronazhistët

Gjyqi me ministren e Arsimit, Vokshi: S’ka paraqitur asnjë provë! Sot mësuesit kanë frikë të flasin, janë të survejuar nga patronazhistët